Крізь труднощі до зірок, тернистий шлях пройшли здобувачі освіти навчальних закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти. Адже завдання було не з простих. Вони мали придумати ідею, написати бізнес-план, налагодити виробництво і врешті навчитися продавати свій продукт чи послугу. Що з того вийшло продемонстрували на «Ярмарку молодіжного підприємництва”в одному з найбільших торгових центрів Хмельницького.
Втілити мрію у життя, здобувачам освіти допомагала громадська організація Junior Achievement Ukraine, що пропонує безплатні навчальні програми з підприємництва та економіки для молоді. Одна із них «Компанія» в рамках якого учнів навчають фінансовій грамотності, – як працює підприємство, як реалізовувати продукцію тощо.
Ярмарок-виставка молодіжного підприємництва Junior EXPO – один з етапів навчальної програми «Компанія» Junior Achievement Ukraine, де можна очно презентувати продукцію покупцям.
Участь у ярмарку взяли 33 заклади професійно-технічної та фахової передвищої освіти з трьох областей, – Хмельницької, Вінницької та Дніпропетровської областей. Всього 41 учнівська міні компанія.
Хмельницький професійний ліцей на виставці – ярмарку презентував декоративні подушки зі змінними аплікаціями та елементами.
Три міні – компанії створили на базі Вищого професійного училища №36 села Балин.
Смаколиками-конструкторами дивували гостей ярмарку здобувачі освіти Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг.
«Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» налагодили виробництво господарських віників із поліетиленових пляшок.
Відмовитися від пакета з пакетами закликають здобувачі Красилівського професійного ліцею. Натомість користуватися сумками із екошнурів.
Шепетівський професійний ліцей налагодив виробництво одягу для домашніх улюбленців.
Здобувачі освіти вищого професійного училища №11 м.Хмельницького торгували на ярмарку килимами й презентували мінікомпанію під назвою Макоша.
Хмельницький ліцей електроніки презентував на ярмарку духмяне мило.
Декор для оселі виготовляють здобувачі освіти «Деражнянського центру професійної освіти»
Нетішинський професійний ліцей налагодив виробництво виробів з епоксидної смоли.
Наступний етап – це буде конкурс, переможці якого презентуватимуть навчальний заклад і міні-компанію на Всеукраїнському рівні, що відбудеться в Києві. Оцінюватимуть за декількома критеріями, – це командна робота, інновація бізнес ідеї, іі реалізація і фінансові показники.
Цього року студенти Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету “Львівська політехніка” представили на виставці 4 міні -компаніі.
На даний час програма «Компанія» від Junior Achievement охоплює 17 регіонів України. Наступного року планують розширити діяльність.