Концерт американського лютніста Йозефа ван Віссема у Хмельницькому

1289

Бароко зазвучало у Хмельницькому. Містян потішили концертом американського лютніста Йозефа ван Віссема. Музикант до нашого обласного центру завітав вперше, і відіграв перформанс для зовсім невеличкої кількості слухачів. Йозеф ван Віссем відомий на увесь світ лютніст і композитор. Власне створення звукового наповнення до фільму «Виживуть тільки коханці» і принесло йому славу, а ще нагороду Канського кінофестивалю. Втім, ані про кінострічку, ані про друга-режисера музикант говорити не хоче.

Це – мабуть, найвідоміша композиція Йозефа ван Віссема. У перекладі на українську назва – «Наші серця нас засуджують». Вона стала провідною музичною темою фільму Джима Джармуша «Виживуть тільки коханці». Саундтрек до фільму виборов перемогу на 66-му Канському кінофестивалі.  Втім, ані про кінострічку, ані про друга-режисера музикант нині говорити не хоче.

Грати на лютні – середньовічному інструменті Йозеф ван Віссем розпочав пізно – ближче до четвертого десятка. За сімнадцять років випустив 15 сольних альбомів.

Типово барокове звучання лютні музикант вправно поєднує із сучасною музикою. Втім, під час живих виступів електроніки не використовує.

А потрапив до України музикант ледь не випадково: на концерті у Польщі до нього підійшла хмельничанка.

Таким чином і хмельничанам вдалося потрапити у напівгіпнотичний стан, слухаючи барокові композиції Йозефа ван Віссема.

 

" " " "