Кожен медичний заклад має розробити свій алгоритм дій з вакцинації

1741

У звязку з карантинними заходами в Україні  батьки масово почали відмовлятись від імунізації. Станом на 30 квітня відсоток щеплених дітей в області становить менше ніж 20. Відтак  аби в подальшому не допустити нових спалахів інфекційних хвороб, в МОЗі  внесли деякі правки до проведення планових щеплень. Чи дотримуються їх в медичних закладах міста?

Імунізація в умовах карантину. Незважаючи на те, що більшість закладів охорони здоровя працюють в особливому режимі,  в МОЗі закликають дотримуватись календаря щеплень. Відповідно до постанови Головного санітарного лікаря України від 22 квітня 2020 року, кожен медичний заклад має розробити свій алгоритм дій з вакцинації.

Окрім того, мають бути розробленні маршрути пересування закладом та окремий вхід, аби ті, хто прийшов на вакцинацію, не контактували з іншими особами.

Інтервал між прийомом дітей має бути не менше ніж 15 хвилин. Відтак педіатри попередньо обдзвонюють батьків та уточнюють час, на котрий їм буде зручно привести дитину.

Нині на щеплення Ольга Яковенко записала 5 своїх маленьких пацієнтів. Лікарка говорить, такий план дозволяє максимально приділити увагу дитині, уникнути скупчення на прийомі та зайвих контактів. Однак під час карантину деякі батьки все  таки відмовляються від імунізації. Відтак медики вкотре наголошують, не зволікати і без потреби не переносити щеплення на інший термін.

Закликають робити щеплення від дифтерії та правцю і дорослих. Усі вакцини, які передбачення національним календарем щеплень, є в наявності в усіх амбулаторіях міста.

" " " "