Шахраї почали розсилати фішингові листи з нібито особистими даними російських військових

1079

Шахраї почали розсилати фішингові листи з нібито особистими даними російських військових, які вчиняли злочини на території України. Проте тека замість даних військових містить шкідливу програму, яка передає особисту інформацію про гаджет користувача, повідомляє урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA.
Що сталося
CERT-UA повідомила про нову кібератаку, спрямовану на українські державні органи. За нею стоять хакери, пов’язані з угрупуванням UAC-0010 (Armageddon). Вони розсилають листи з темою «Інформація щодо військових злочинців РФ», який нібито містить особисті дані російських військових, які вчиняють злочини на території України.
В електронному листі додають HTML-файл «Військові злочинці РФ.htm». Після його відкриття відбувається наступне:
• на комп’ютер завантажується RAR-архів «Viyskovi_zlochinci_RU.rar»;
• архів містить файл-ярлик «Військові-злочинці що знищують Україну» (домашні адреси, фото, номера телефонів, сторінки в соціальних мережах).lnk.
• його відкриття призводить до завантаження HTA-файлу, який містить VBScript-код;
• цей код забезпечить завантаження та запуск powershell-скрипта get.php (GammaLoad.PS1);
• своєю чергою сам скрипт визначає унікальний ідентифікатор комп’ютера (на основі імені комп’ютера та серійного номера системного диска);
• отримана інформація може використовуватися як XOR-ключа на сервер управління за допомогою HTTP POST-запиту, а також завантаження, XOR-декодування та запуск пейлоаду.

" " " "