Медики Новоушицької ОТГ вже відчули результативність реформи первинки. Підсумки тижня .

1189

З’явилась конкуренція і зросла зарплата. Медики Новоушицької ОТГ вже відчули результативність реформи первинки. Вони першими в області уклали угоду з Національною службою здоров’я і вже отримали перші кревно зароблені. Більше того, заклад встиг вчасно закупити оргтехніку і деяке медичне обладнання, а ще поповнив автопарк. Тепер активно працюють над підписанням декларацій і задумуються над електронною чергою. Утім, така райдужна перспектива  далеко не в усіх ПМСД області. Виявляється, є і такі, котрі навіть не створили неприбуткового комунального підприємства. А це – обов’язкова умова для існування за новими правилами.

Сімейний лікар Новоушицької «первинки» Лариса Симчак набрала майже максимум пацієнтів. Каже, реформа породила конкуренцію між лікарями.

Щодо фінансів, то першими реформованими зарплатами тут задоволені. Щоправда, суми не видають.

Аби втримати пацієнта тут оновили лабораторію. Гемолітичний аналізатор крові видає результат чеком, наче касовий апарат, і лишень за 40 хвилин. Перевірити це ми вирішили на собі.

Поки лаборанти досліджують, наша інспекція триває. На черзі – справи сердечні. Кардіограф тут теж новий.

У своєму арсеналі сімейні лікарі Новоушицької громади мають ще й портативний кардіограф,аби якісно обстежувати пацієнтів на дому.

Реформа змусила не лишень придбати нове медичне обладнання, а й освоїти нову медичну класифікацію. Система Ай-сі-пі-сі кодів наче азбука Морзе тільки для лікарів. Тепер буклети із шифруваннями – настільна книга кожного медика.

Тим часом пацієнти, звісно, схвалюють модернізацію закладу, однак, головну ставку  роблять на особисті якості лікарів.

Та, повертаємося до нашого експерименту.

Такими результатами можуть похизуватися далеко не усі пацієнти закладу. До слова, медичний портрет новоушицького жителя це –  жінка 50-65 років із захворюваннями суглобів та серцево-судинної системи.  Загалом громаду обслуговує 18 сімейних лікарів + 4 педіатри. Декларацію уклали 62% жителів території.   Це – 3-й результат в області. Утім, у департаменті охорони здоров’я кажуть, не усі «первинки» краю йдуть у ногу із часом.

У цей список потрапила ще Меджибіжська громада. Ми телефоном зв’язалися із головою Чорноострівської ОТГ, аби дізнатися, чому їхня первинка пробуксовує.

Тим часом, фахівці департаменту кажуть,ситуація критична. Заклади, щопрогавили перших дві хвилі укладання угод із Національною службою здоров’я,   можуть не встигнути в третю і останню. Часу – лишень до листопада.

І, все ж, ситуація із Наркевичами, Чорним островом і Меджибожом суттєво не впливає на загальноукраїнський рейтинг області. Хмельниччина тут на четвертому місці. А це означає, що кожен другий подолянин вже визначився із сімейним лікарем.