МАЛЕНЬКИМИ КРОКАМИ ДО ФІЛЬТРУВАННЯ

37

Підготовчі роботи для встановлення ємностей, облаштування автомобільних доріг. На полігоні тривають роботи в рамках великого проєкту. За планом на місці цих котлованів незабаром будуть резервуари для забору фільтрату, а поруч очисні фільтрувальні споруди.

Втілювати в реальність проєкт почали ще у 2020 році. Та тоді на шляху встала пандемія, потім війна, через, яку міжнародні компанії – підрядники просто боялися заходити на територію України. Та все ж пів року тому, підрядника успішно знайшли.

Вже майже 70 років відходи хмельничан та жителів навколишніх сіл потрапляють саме сюди. Про очистку фільтрату, який проходить через все тіло полігону, ніхто раніше й не думав. На щастя хмельничан фільтрат не проникав у підземні води, адже звалище створене на місці бувшого глиняного кар’єру.

До кінця року, на цьому місці з’явиться найсучасніша станція очистки фільтрату. Вона буде чи не єдина в Україні. Далі – рекультивація полігону, а у фіналі- тендер на будівництво цілого сміттєпереробного комплексу.

" " " "