ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДІАЛОГ 2023: ГРОМАДИ-ВЕТЕРАНАМ

215

Хмельницький приймає масштабний, всеукраїнський форум –діалог,- «Громади-ветеранам». Міркують над питаннями про життя українців, ветеранів російсько-української війни після перемоги. Адже півтора мільйона захисників і захисниць повернуться до мирного життя. І до цього потрібно готуватися вже.

У залі присутні ветерани сучасної війни, представники громад, влади, бізнесу. Діляться думками про інструменти реалізації державних і регіональних ветеранських підтримок. Реабілітацію захисників і захисниць, їх працевлаштування. Через онлайн зв’язок до розмови долучаються воїни з передової.

Учасники форуму наголошують, – перемога – це не тільки український прапор над Донецьком, Луганськом та Сімферополем. Це – достойне місце Захисників і Захисниць у суспільстві.

На Хмельниччині про соціальний захист ветеранів сучасної війни розпочали говорити й діяти давно. Зокрема, була створена консультативна рада з питань сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів.

На форумі презентують навчальні програми. Зокрема, гості з Дніпропетровщини поділилися досвідом із запровадження сервісу  під назвою «Я-ветеран».

Під час дискусійних панелей учасникам форуму розповіли про запуск нової професії – ветеранський кейс-менеджер». Тетяна Гуранська із Хмельницького вже пройшла навчальні курси і готова працювати з ветеранами війни.

Учасники форуму обговорили питання фізичної та психологічної реабілітації ветеранів.

Діалог, який потрібно розпочинати ще вчора. Так характеризують форум його учасники. Вірять, що усі напрацювання вдасться реалізувати на практиці, а вже успішні практики впровадити у громадах.

Перший подібний масштабний форум відбувся у Маріуполі. Наступний домовилися провести знову там. Але вже в деокупованому, українському місті.