На Хмельниччині можна приватизувати через е-аукціон єдиний майновий комплекс кар’єру ДП «Нігинський кар’єр»

1064

В Україні активно відбуваються приватизаційні процеси. З моменту відновлення аукціонів (з вересня 2022 року) Фонду держмайна вдалося залучити від продажу об’єктів малої приватизації 3,9 млрд грн. Ці кошти спрямовуються у держбюджет та слугують підтримкою для Сил оборони.

Інформуємо про цікаві об’єкти, власниками яких можете стати саме ви.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях виставило на онлайн-аукціони для приватизації єдиний майновий комплекс ДП «Нігинський кар’єр», на Хмельниччині. Торги відбудуться в електронній системі Прозорро.Продажі 5 жовтня.

Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Нігинський кар’єр» знаходиться у Кам’янець-Подільському районі, в селищі Сахкамінь на вул. Українська, 1А. Загальна площа – 15491,2 кв. м. Технічний стан – задовільний. Основний вид діяльності – добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди, та глинистого сланцю. Початкова ціна реалізації – 26,4 млн грн. Усі охочі позмагатися за об’єкт на онлайн-аукціоні з приватизації можуть подавати заявки на участь через майданчики, акредитовані в системі Прозорро.Продажі 4 жовтня.

Мала приватизація державного та комунального майна, відповідно до законодавства, проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. Йдеться про нерухомість, підприємства, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності, потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих у електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Далі варто подати заявку на участь і запропонувати свою ціну. Також учасники аукціону повинні оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету. 

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів, залучити інвестиції, створити нові робочі місця. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею.

За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ, на сторінці ФДМУ у Facebook та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства." " " "