На Хмельниччині пропонують приватизувати через онлайн-аукціон нежитлову будівлю у Шепетівці

1092

Шепетівська міська рада виставила на державний онлайн-аукціон для приватизації нежитлову будівлю на вулиці Судилківська. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 13 липня.

Нежитлова будівля, яку пропонують приватизувати у Шепетівці, знаходиться на вулиці Судилківська, 15. Загальна площа – майже 326 квадратних метрів. Будівля одноповерхова, має підвал. Об’єкт підключений до електромережі та систем водо- та газопостачання. Має вентиляцію та автономне опалення. Побудоване приміщення у 1976 році. Стартова ціна – 231,6 тис. грн. Усі охочі позмагатися за обʼєкт на онлайн-аукціоні з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики  до 12 липня.

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети Хмельниччини заробили майже 42 мільйони гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. 

 

Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно:

– зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих у електронній торговій системі Прозорро.Продажі;

– підготувати необхідний пакет документів;

– подати заявку на участь і запропонувати свою ціну; 

– оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах.

Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду." " " "