На варті мережі: про особливу зброю кіберполіцейських

1900

А ми продовжуємо розповідати вам про поліцейські професії. Цього тижня розпочинаємо із чи не найновішого, утім, чи не найбільш затребуваного фаху. Вони завжди в онлайні, на варті вашої безпеки у мережі. У них особлива зброя і особливі завдання.

Флешки, дроти та викрутка. Зброя кібер-поліцейського, звісно, не пістолет, утім, для всіх злочинців мережі вона навіть більш небезпечна. За допомогою ось цих, на перший погляд, нехитрих пристроїв порушників закону і притягують до відповідальності. Копи зізнаються, робота – важка. Адже працювати доводиться із невидимими зловмисниками.

А тому відшукати саме того злочинця – ой як нелегко. Ще важче задокументувати злочин. Поліцейські зізнаються, інколи процес затягується.

Попри все це, робота у кіберполіції – неймовірно цікава та дійсно суспільно-корисна. Адже, насправді, злочинів, які вчиняються в мережі, не бракує. Відстеження хакерів та шахраїв – лише частинка з того, за чим щоденно стежать кібер-правоохоронці.

Відстежуються і провокаційні коментарі у соцмережах, і заклики до вчинення злочинів.В сфері компетенції кіберполіції – так звана гігієна інтернет-середовища. Кажуть, зараз вона на особливому контролі, адже зі стартом карантину у мережі – безліч фейків. Переконують, розпізнати і відсіяти їх зі свого інформаційного поля можуть не лише спеціалісти, а кожен охочий. Задля цього радятьінформацію перевіряти, а також ретельно відстежувати сторінку її розповсюджувача. Якщо в людини одне фото і пости в одному напрямку – робіть висновки. Олександр Власюк, до прикладу, дезінформаторів вичисляє на раз. Каже, цьому навчився багато років тому –  під час навчання.

Олександр Власюк додає, насправді профільна освіта для роботи у кіберполіції не є обов’язкова, тут вітають і хороших комп’ютерників. Хоча, не приховує навчання у спеціалізованому виші таки дає свої плюси. Адже, там вчать головному – мислити як злочинець.

" " " "