«На зламі» – до Хмельницького привезли виставку, де на стендах зібрані свідчення полонених з окупованих територій

1121

До Хмельницького привезли виставку «На зламі». Це результат роботи правозахисних організацій, що документують військові злочини. За 4 роки назбиралось чимало таких свідчень постраждалих. Усі вони розміситись на 13 стендах. Порушення гуманітарного права – це тортури, знущання та навіть торгівля людьми. А також життя в руїнах. Про це у форматі «живих книг» розповідають постраждалі. Проте – не на камеру. Наші журналісти поспілкувались із організаторами.

Тематичні стенди, лаконічні підписи. Громадські організації, що займаються проблемами вимушено  переміщених осіб та ветеранів, привезли до обласного центру виставку “На зламі”.  Запросили і очевидчів – колишніх полонених та переселенців, що дивилися в очі війні.

Хмельницький – 13 місто, де виставку «На зламі» побачить широкий загал. Страх, ворожнеча, невизначеність – саме з цим зіштовхнулись тисячі родин на сході. Деякі досі чекають своїх рідних із полону. На 13-ти стендах організатори синхронізували отримані свідчення.

Адаптація у мирному житті займає тривалий час. І переселенці , і військові потребують психологічної підтримки.

Як каже організатор , часто люди з окупованих територій потребують відновлення документів та відшкодувань збитків через обстріли. Насильство у незаконних  в’язницях – ще одна проблема, якою займається центр громадських ініціатив. Свідчення надіслали у міжнародний кримінальний суд. Їх включили до щорічного звіту прокурора. Тож є шанс на притягнення винних до відповідальності.

" " " "