«Назара Стодолю» поставлять в театрі ім. М. Старицького. Прем’єра запланована на 17 грудня.

1379

Театр імені Михайла Старицького готується до прем’єри. 17 грудня на сцені вперше зіграють «Назара Стодолю». Шевченкову п’єсу у нашому театрі ще не ставили, та й тепер надто відходити від оригіналу не збираються, каже режисер-постановник. Вона й нині актуальна, адже про взаємостосунки між батьками та дітьми, про непростий вибір між коханням і достатком. І усе це на фоні декорацій у стилі українського бароко.

На сцені театру Михайла Старицького одна із останніх репетицій перед прем’єрою. Актори із режисером відпрацьовують тонкі штрихи, аби вже у неділю глядач зміг повністю зануритися у світ козацтва. Адже тут вперше ставитимуть «Назара Стодолю».

Йдеться про період Руїни, коли не тільки країна розпатрана, а й зламані канони людської честі, гідності й слова. Їм на заміну приходить жага до збагачення й продажність.

Усе це відбувається на фоні прекрасних декорацій у стилі українського бароко. ЇХ змінюють одразу на сцені. Ярослав Кузик виконавець ролі Назара Стодолі зізнається, граючи класику мусиш викладатися на повну. Розслаблятися  – ніколи.

Сніжана Туткевич-Самойлова у п’єсі грає не зовсім позитивного персонажа. ЇЇ Стеха – ключниця, що маніпулює Галею, аби та заміж вийшла за старого Кичатого.

Тут роль у пані Сніжани другорядна, та вже незабаром може бути головною. Саме таких традицій дотримується театральне товариство, відзначаючи ювілей своїх акторів.

А вже наступного понеділка прем’єра чекає на маленьких глядачів. У театрі ставитимуть казку «Дванадцять місяців».

 

" " " "