Ні хвоста, ні луски! Усіх рибалок – зі святом

1085

Ловись рибко велика і маленька… Нині світ відзначає день рибальства. Це – одна із найулюбленіших розваг людства. Важко знайти людину, яка хоч би раз у життя,  не полювала на рибу. Зараз існують десятки різновидів риболовлі залежно від типів риболовецьких снастів чи від виду риби, яку намагаються піймати. Та, для справжнього рибалки, незалежно від того чи вловив він сома тридцяти кілограмового чи стограмову плітку, найголовніший сам процес.

Не депутатством єдиним… Якби не знали, що Юрій Смаль – депутат Хмельницької обласної ради, то побачили б звичайнісінького рибалку. Втім, назвати його «звичайним» язик не повертається. Першого карасика піймав у п’ятирічному віці. Крім, ловлі риби на вудку чоловік полює на сомів.

Це було п’ятнадцять років тому, але відчуття – незабутні. Минулоріч, пригадує, вдалося піймати лише одного чотирнадцятикілограмового жителя глибинних вод.

Каже, ніколи не знаєш, що впіймаєш, особливо на Дністровському морі.

Зараз вдається вибратися на дністровську рибалку лиш кілька разів за сезон, тому з вудками їде на водойми у межах міста. Це – дубівський став. Попри будній день, та платний вхід на територію для риболовлі тут людно. Та через вітер риба не надто клює.

І попри те, що з улову – три рибини, а за ловлю заплатив сотню гривень, додому пан Анатолій не збирається. Каже, це час – відпочинку і роздумів. Переважно про долю України.

У кожного своя думка, коли довго вдивляєшся у хвилі і поплавок а них. Тож усіх рибалок – зі світом. І ні хвоста, ні луски…