Новий політичний сезон в Україні обіцяє бути гарячим. Лише з огляду на те, що у 2019-му українці щонайменше двічі підуть на виборчі дільниці – у березні, обиратимуть Президента, та наприкінці жовтня коли голосуватимуть за новий склад Верховної ради. Нині парламентарі продовжують вести законотворчу діяльність, однак звідусіль вже лунають заклики – не допустити перетворення сесійної зали на агітаційний майданчик.
У перший День роботи конструктиву у парламенті не спостерігалося. Радикали заблокували трибуну, з черговою вимогою знизити тарифи на газ. Відтак розгляд у парламенті блоку питань національної безпеки й оборони та паливно-енергетичного комплексу відтермінували.
Верховна рада 8-го скликання працює у період війни, що не припиняється на Донбасі. Бюджетні кошти доводилося спрямовувати на ті напрямки, куди раніше грошей не давали, а це, в першу чергу, армія. Працювали депутати і над питаннями економіки, євроінтеграційними законами. В останні пів року до парламентських виборів роботи не бракуватиме. До прикладу аграрним комітетом за 2018-й рік напрацьовано 32 законопроекти, котрі вже передані на розгляд депутатам. Тож їх залишається винести лише на голосування.
Принциповим голосуванням депутати називали внесення змін до української Конституції, а саме закріплення у головному законі стратегічного курсу країни на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі.
Конституційні зміни у сесійній залі таки ухвалили 7 лютого, коаліціянти знайшли необхідні триста голосів Крім європейського шляху розвитку та членства в НАТО, депутати підтримали і виключення норми про можливість оренди військових баз іноземних держав в Україні.
За словами голови Верховної ради Андрія Парубія головне продовжувати вести законотворчу діяльність, а не перетворити парламент на агітаційний майданчик для кандидатів. Згоден зі спікером і нардеп Володимир Мельниченко.
Перезавантаження Верховної Ради відбудеться вже наприкінці жовтня цього року. На думку депутатів до нового парламенту повинні заходити не лише досвідчені політичні гравці, а й ті, хто ще немає законотворчого досвіду.