Перекриття дороги  через закриття школи. Підсумки тижня .

849

Безболісного закриття шкіл  не буває. Це підтвердили селяни із Проскурівки. Батьки, вчителі та жителі громади минулими вихідними перекрили дорогу державного значення. Так люди протестували проти закриття місцевого навчального закладу. У громаді переконують – дітей для повноцінного навчання не вистачає, тож економічно доцільніше підвозите дітей до сусіднього села.  Через декілька днів до невдоволених завітали представники обласного відділу освіти.

Ще о десятій ранку жителі Проскурівки  вийшли на переповнену автомагістраль. На пішохідному переході  зібралося близько тридцяти людей. Таким чином, кажуть, прагнуть привернути увагу до своєї проблеми.  Школу у селі, де навчається  22 дитини,  на сесії сільської ради вирішили закрити.

Рішення прийняте на початку серпня, тож часу, аби подати позов до суду про призупинення ліквідації навчального закладу, немає. Батьки переконані – це  посадовці зробили зумисно.

Самі ж школярі поки не знають, де вчитимуться. Частина з них прийшла з батьками на мітинг.

Як запевняють у громаді, заклади освіти на баланс ОТГ передали лише у  червні. Тож таке рішення не можна було прийняти раніше. Школу у Проскурівці називають нерентабельною – адже на 22 учнів там 11 педагогів та техперсонал.

Батькам пропонують на вибір відправити дітей або в Стріховецький, або в Солобковецький  навчальний заклад. А от педагоги  кажуть – акція попереджувальна,  адже у школі все-таки готуються до першого вересня. Відтак, ліквідувати навчальний заклад не дадуть.

Слідкували за порядком  на дорозі близько 20 правоохоронців районного відділу поліції .

Перекрита траса створювала незручності  водіям. Час від часу тут збиралися затори.

Як запевнили в громаді, кожен із навчальних закладів готовий до прийому школярів. Для цього батьки лише мають зробити свій вибір. За кошти громади та співфінансування з області  закупили шкільний автобус. Зараз шукають водія та медпрацівника, які супроводжуватимуть дітей.  Проскурівський заклад же неминуче очікує закриття, каже керуючий справами сільради.

Мітингувальники написали заяву на ім’я очільника обласної поліції, аби той втрутився у ситуацію. Загалом жителі громади на трасі протестували більше двох годин.

По обіді у суботу  рух  на трасі був відновлений. В обласному департаменті освіти кажуть, школу таки закриють, адже на одного учня там іде більше 55 тисяч гривень.

Окрім фінансової складової, є ще якість надання освітніх послуг. У малокомплектних класах Проскурівської школи  діти переведені на індивідуальне навчання. Тому реформування таких закладів неминуче.