Перші 100 днів на посаді голови облради Віолети Лабазюк – аудит комунальних закладів та відкриття кримінальних проваджень на керівників комунальної власності

2065

Тіньова оренда, зловживання службовим становищем,  завищені премії працівникам та розкрадання майна. І це далеко не повний перелік порушень, які можна виявити на більшості підприємств області. На початку своєї каденції голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк ініціювала ряд аудиторських перевірок. Як зазначила тоді керівниця ради, поза казну області йдуть мільйони, а їх можна було б спрямувати на розвиток регіону. Відтак  дані  перевірки підприємств – це  наповнення бюджету та спосіб закликати роботодавців працювати чесно та прозоро.

Нині  в області функціонує 104 комунальні заклади.  З грудня проінспектовано більше 60 комунальних  підприємств. Стосовно «Хмельницькліфту», Учбового центру житлово-комунального господарства, комунального підприємства архітектурне-будівельного проектування, «Облпалива», КП «Комунальники» значних порушень не виявлено. Проте  є певні зауваження щодо організації роботи, ведення бухгалтерського обліку та відповідно отримання прибутків. Керівників цих підприємств попереджено про недопущення порушень, а матеріали перевірок будуть розглянуті на комісіях з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності за 2020 рік.

Однак є результати, які просто вражають – нестача товарно-матеріальних цінностей близько на 900 тисяч гривень в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв. По даному факту проводяться досудові розслідування.

Окрім цього встановлено, що керівник центру прийняв на роботу близьких родичів і не повідомив про можливий конфлікт інтересів згідно вимог закону «Про запобігання корупції». Матеріали також направлені для прийняття рішення до органів прокуратури.

За результатами перевірки стосовно фірми «Кіновідеопрокат» встановлено ненадходження до обласного бюджету більше 1 млн гривень орендної плати за користування комунальним майном. Керівництво закладу не тільки створювало борги, але і не контролювало переоблаштування орендарями частини фасаду об’єкту культурної спадщини – Пожежне Депо (кінотеатр «Планета» у Хмельницькому на вулиці Подільській, 39).

Непоодинокі факти використання складських приміщень суб’єктами підприємницької діяльності без договорів оренди, по прострочених договорах встановлені на ХОФ «Фармація». В  той же час не вживались заходи щодо стягнення плати за фактичне використання майном, не відшкодовувались комунальні платежі. Сума несплати зазначених платежів до обласного бюджету  складає 180 150,94 гривень.

Також за результатами перевірки проводяться досудові розслідування, а подальша доля юридичної особи буде вирішена на черговій сесії рішенням депутатськогор корпусу.

Та ж ситуація і на комунальному автотранспортному підприємстві. Основні правопорушення – по оренді в частині заниження орендованих площ для здійснення підприємницької діяльності з ремонту автотранспортних засобів та «завуальована» оренда приміщень під договори поклажі, внаслідок чого комунальне підприємство не доотримало плати за оренду приміщень близько 50 тисяч гривень, а загальний фонд обласного бюджету – близько 25 тисяч гривень. Також виявлені інші порушення ведення фінансово-господарської діяльності.  Матеріали перевірки теж направлення до прокуратури.

На даний час на чергову сесію виноситься питання про реорганізацію вказаного комунального підприємства.

Нещодавно аудитори завершили перевірку Хмельницького шкірвенерологічного диспансеру. Згідно результатів були встановлені численні порушення у веденні бухгалтерського обліку, а саме невірно нараховувалась заробітна плата директору підприємства та працівникам,  перераховувались зайві кошти на карткові рахунки працівникам під виглядом заробітної плати, не підтверджені документально . Окрім того, неправомірно використовувались кошти, що мали б бути спрямовані на запобігання та боротьбу захворювання КОВІД-19., В ході перевірки  частину коштів  було відшкодовано  –  357 тисяч гривень, всього по акту перевірки задокументовано порушень на загальну суму 394 тисяч грнивен. Матеріали уже передані до прокуратури.

І якщо директорів «Кіновідеопрокату» та «Фармації» вже звільнено, то місцезнаходження  директора обласного науково-методичного центру культури та мистецтв невідоме.

За словами Віолети Лабазюк,  аудиторські перевірки триватимуть надалі.  Не виключено, що окремі посадові особи Хмельницької обласної ради сприяли у вчиненні вищевказаних порушень, але це предмет для розслідування правоохоронних органів.