Електронна черга, електронний рецепт та телемедицина – Новоушицька первинка впроваджує ідеї медичної реформи в життя. Торік ми розповідали про місцевий центр первинної медико-санітарної допомоги. Заклад відзначився тим, що раніше за інших в області уклав угоду із Національною службою здоров’я. Тут першими оцінили фінансування і нові лікарські зарплати. Рік потому ми повернулися, аби дізнатися чи відчули якісні зміни пацієнти.
Тут зберегли мережу ФАПів, впровадили електронну чергу пацієнтів та електронний рецепт. В Новоушицькій «первинці» за рік після укладання угоди з Національною службою здоров’я діляться здобутками. Пацієнти кажуть, обслуговування за новими правилами покращилося.
Те, що стало краще, кажуть і сімейні лікарі. Зросли зарплати, мобільність і якісний огляд пацієнта на дому – не проблеми.
Єдине, до чого поки що не звикли – це скасування територіального поділу на дільниці обслуговування.
А от ФАПи тут навпаки зберегли. Новоушицький ПМСД утримує 45 фельшерських пунктів. Кажуть, водночас, це і здобуток, і головний біль. Утримання мережі – дороге задоволення, однак, залишити віддалені села без медицини, теж не можуть. Власне, через це сільська первинка суттєво програє міській. До слова, подібні проблеми мають не лише тут, а й в усіх сільських ОТГ країни.
А от головна подія, на яку чекають рік, – відкриття Глібівської амбулаторії. Заклад збудували за кошти фонду регіонального розвитку. До кінця серпня він повинен запрацювати.
Тим часом пацієнти Новоушицької «первинки» вже чекають на наступний етап реформування української медицини.