Підтримка обдарованих дітей

1178

Будь-яке дитяче хобі – задоволення не з дешевих. Участь у змаганнях різних рівнів, костюми для виступів, матеріали для поробок та форма для змагань. І це далеко не весь перелік, за що змушені платити батьки, аби їхні діти мали змогу займатися улюбленою справою. Про підтримку талановитих дітей дбають й у благодійному фонді народного депутата Сергія Лабазюка «Ми поруч». Вкотре нардеп профінансував поїздки дітей на змагання.

 16-ти річний Олександр у дитинстві часто гостював з дідусем в його близького товариша, який займається авіамоделюванням. Цю справу, пригадує хлопець, вподобав одразу, тож бажання підкорити небо його відтоді не покидало.  Згодом став навідуватися на гурток до дідусевого приятеля вже у якості учня. Зараз Сашко живе із цим хобі понад 5 років. Майструє літаки та запускає їх у повітря.

Сьогодні гурток авіамоделювання при Палаці творчості дітей та юнацтва об’єднує понад півсотні хмельницьких школярів. Хлопців та навіть кількох дівчат тут вчать своїми руками майструвати моделі реальних літаків.

Гуртківці, авіамоделісти й умілі пілоти своїх літаків. Та шлях до неба непростий, кажуть вихованці гуртка. На виготовлення радіокерованої моделі необхідно чимало часу та матеріалів.

За 45 років свого функціонування гурток випустив не одне покоління майбутніх механіків та інженерів. Хмельницькі авіамоделісти підкорювали небо на чемпіонатах світу та Європи, захищали честь країни у національній збірній. Цими днями вихованці гуртка знову вирушили до Франції, де проходять міжнародні змагання. Та ціна перемоги – недешева – в прямому сенсі цього слова.

Частину коштів виділяють батьки. Решту, доповнює Генадій Соколов, доводиться шукати самотужки. Аби діти мали змогу займатися улюбленою справою подбали у благодійному фонді «Ми поруч» народного депутата України Сергія Лабазюка. Днями помічники нардепа вручили цінний сертифікат на потреби юних авіамоделістів.

Завдяки фінансовій підтримці парламентаря можливість продемонструвати все, чому навчилися на міжнародних змаганнях у Одесі незабаром матиме ще один дитячий колектив – «Перлинки Поділля». Його вихованці підкорили серця глядачів у кожному обласному центрі країни та навіть за кордоном. За це хмельницькі артисти здобули почесне звання народного художнього колективу.

Батьки успіхами своїх дітей неабияк пишаються. Окрім досягнень тішаться тому, що діти мають можливість займатися хобі у колі друзів. Втім, таке зіркове життя дітей – задоволення не із дешевих, розповідає пані Наталія.

У фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч» переконують, підтримуватимуть обдарованих дітей й надалі. Позаяк це один із орієнтирів роботи нардепа.