Польські байкери у Хмельницькому.

1661

Від Варшави до Кам’янця-Подільського.  17 серпня у Польщі стартував міжнародний КАтинський рейд на мотоциклах.  Вже сімнадцять років поспіль байкери проїжджають по 6 тисяч кілометрів. Встигають вшанувати репресованих в сталінські часи, моляться за пращурів у Польщі, Литві, Росії, Білорусії. Не минають і України. Цього року до Хмельницького завітало лише 30 учасників мотопробігу.

Так з головної площі міста Варшава 17 липня рушила колона байкарів. Кілька сотень двоколісних поїхали містами поховання своїх земляків. Вони були політв’язнями і знищені, як вороги батьківщини. Пан Януш давно подорожує Україною і в якийсь момент зрозумів – поляки погано знають історію своїх пращурів, особливо ту, що виходить за межі держави. Відтак і вирішили разом з друзями раз на рік відвідувати найбільші місця поховань.

Вже сімнадцять років вони колесять дорогами пам’яті. Згадують кожного, хто загинув від сталінських репресій.  Виїхавши з Польщі, колона розділилася. Одна частина поїхала дорогами сусідньої країни, а інша – на українські землі.

Група байкарів носить назву «Рейд Катинських». Вона символізує масові розстріли поляків, які відбувалися під час Другої світової війни в селі Катинь Смоленської області.  За підрахунками, там загинуло понад 20 тисяч осіб.

У Хмельницькому байкери помолилися і вирушили до заключного міста мотопробігу -Кам’янця-Подільського.

" " " "