Три нові дефібрилятори закупили для амбулаторій міста.

747

Три нові дефібрилятори закупили для амбулаторій міста. Вартість одного понад 75 тисяч гривень. Кожен пристрій обладнаний звуковою програмою, яка чітко дає вказівки, що саме варто робити, для проведення реанімаційних заходів. Відтак надавати допомогу зможуть усі, не маючи при цьому медичної освіти.

Згідно європейської статистики кожні 40 секунд у світі зупиняється одне людське серце. Більшість з цих випадків стають летальними через несвоєчасний приїзд швидкої. Відтак базові реанімаційні заходи має знати кожен житель. А всі місця масового скупчення людей повинні бути оснащеними відповідним обладнанням. Подібну програму почали запроваджувати й в Україні. Згідно постанови Кабінету міністрів №1115 у таких закладах обов’язково має бути обладнання для надання екстреної допомоги.

Як працює новий дефібрилятор – демонструють лікарі екстреної швидкої допомоги. Заодно навчають, як правильно проводити реанімаційні базові заходи.

Таких дефібриляторів для міста придбали лише три. Проте, у планах оснащити усі амбулаторії та поліклініки.

Користуватись ним зможе кожен громадянин, навіть не маючи медичної освіти, додає Борис Ткач. В обладнання вмонтована відповідна програма, яка дає чіткі вказівки. Головне – не розгубитись.

Вартість одного пристрою – 75 тисяч гривень. Поки що їх розмістили на базі 1 та 2 поліклінік та в амбулаторії № 3, що у мікрорайоні Гречани. Таким чином повністю охопили центр міста. Знайти дефібрилятор дуже просто. Якщо ви стали свідком, коли людина втратила свідомість, просто телефонуєте на станцію швидкої допомоги. Там вам нададуть інформацію, де найближче до вас знаходиться дане обладнання.

Що стосується великих торговельнорозважальних центрів, то у міському управлінні охорони здоров’я звертатимуться до власників, аби ті встановити дефібрилятори у межах доступності.

 

 

 

 

" " " "