“У бомбосховищі”: на Шепетівщині зняли фільм про жінок Маріуполя

239

Місто Маріуполь. В укритті — декілька жінок. Хтось із них втратив сина, хтось чоловіка, інша – батька, ще одна — маленьку дитину, а хтось овдовів, так і не одружившись. Знову щось вороже прилетіло, всі молилися, але їх подальша доля в руках вищих сил… Ця історія, без початку і кінця, лягла в основу короткометражного фільму “У бомбосховищі”. Зняли стрічку в Полонному, що на Шепетівщині. Над ним працювали місцеві  й приїжджі з Києва й Борисполя актори, оператори й режисери, інформує Суспільне.

Знімав стрічку оператор-постановник Ярослав Ярославський. За його словами, в Києві він знімає серіали, та змушений був перебратися в Полонне до батьків. Ідея зайнятися творчістю йому, говорить, сподобалася, хоча професійної техніки бракувало.

“Світло, наприклад, ми самі зробили, повністю все. Певною технікою обмеженою ми знімали, тому ми вимушені були над мізансценами точніше працювати. Всі працювали прекрасно, все працювало, як годинник. Так, як і звик, власне”, – розповів Ярослав.

Звуком та монтажем займався актор кіно й театру Захар Макух. З його слів, він і сам з родиною два тижні перебував в укритті вдома, в Броварах.

“В нас там військова частина в Броварах, і в перший же день туди влучила ракета, і там теж були дуже схожі історії”, – згадує Захар.

За його словами, фільм вийшов емоційний і правдивий: “Фільм дуже зворушливий. Я показував мамі, дружині, в кожного воно зачіпляє щось своє. І сльози, і емоції”.

Акторки в стрічці – місцеві жінки. Більшість із полонського театру. Режисер театру Сергій Шевчик каже: відіграли всі з повною віддачею.

“Я знав, що це кіно побачить вся Україна і мені дуже хочеться вірити, що його побачить якщо не весь, то чверть світу. Та чверть, яка зараз за нас, за Україну”, – говорить режисер.

Оператор-постановник розповідає, що невдовзі з командою свого продакшена береться за нову роботу, бо виграли грант: “Це грант на виготовлення документального серіалу. 20 серій про людей, які вимушено переїхали й працюють волонтерами. Це грант разом з французами, суспільне телебачення”.

За його словами, усі 20 документальних фільмів мають бути готові до 22 лютого 2023 року.

" " " "