У Хмельницькому газівники готуються до страйку за підвищення зарплат

1539

Думаєте газівники добре живуть? Ні… Щонайменше нині у цьому переконувало керівництво, як ПАТ «Хмельницькгаз», так і профспілка газівників на Хмельниччині під час спеціально організованої прес-конференції. У них зміна кадрів надшвидка – професіонали звільняються через низьку заробітну плату. В середньому офіційно вона становить п’ять тисяч гривень. Із майже семи гривень вартості куба газу на оплату зарплат і утримання мережі припадає лише 10%. Тож газівники краю готуються до страйків.

Адже саме там у Києві визначають ціну на газ. Обласні газконтори жодного впливу на формування тарифу не мають. Так само кияни визначають і відсоток, який отримуватимуть газорозподільчі компанії на місцях. У середньому – по шістдесят копійок із майже семи гривень вартості кубометра газу. Для хмельничан держрегулятор встановив ніби не погану суму – сімдесят копійок.

Збільшити у газовому тарифі частку витрат на заробітну плату просять вже не вперше. Кілька разів проводили громадські обговорення. А віз і досі там.

Люди не витримують – звільняються. Їдуть закордон – шукати кращої долі.

Газівники б’ють на сполох – такими темпами незабаром не залишиться людей, котрі усуватимуть аварії. А їх побільшає – системи старі і зношені. На них виділяють недостатньо коштів. Для ремонту мереж треба більш ніж півтори сотні мільйонів гривень, виділили всього – двадцять.

Якщо ж газівників у Києві не почують, вони мають намір відстоювати свої права  – готуються до всеукраїнських страйків.

" " " "