У Хмельницькому виставили на приватизацію нежитлову будівлю, зведену на початку минулого століття

909

 Хмельницька міська рада виставила на державні онлайн-аукціони для приватизації нежитлову будівлю в центрі міста. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 4 жовтня. 

Нежитлова будівля знаходиться на вул. Грушевського, 93  і має площу 185,6 квадратних метрів. Йдеться про одноповерхову споруду, зведену на початку ХХ століття. Ця будівля – нововиявлений об’єкт культурної спадщини. Інженерні мережі електропостачання, водопостачання та водовідведення, централізованого опалення – є, але відключені. Стартова ціна – 1,1 млн грн. Усі охочі позмагатися за будівлю на онлайн-аукціоні з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 3 жовтня.

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства відбувається через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Йдеться про обʼєкти – нерухомість, підприємства, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн. Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає заробляти гроші до державної казни, а кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети Хмельниччини заробили понад 49 мільйонів гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Тоді ви можете подати заявку на участь у торгах за об’єкт, який вас зацікавив і запропонувати свою ціну. Також учасники повинні сплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі та Фонд держмайна України.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

" " " "