У Старокостянтинові зібрали артефакти Донбаської війни

811

Пам’ятати, аби перемогти. У Старокостянтинові зібрали артефакти Донбаської війни, особисті речі героїв. Все це розмістили у нещодавно створеному музеї АТО. З часу виникнення ідеї, та до її реалізації пройшов всього рік. Працювали над втіленням задуму в життя учасники антитерористичної операції, родини полеглих на Донбасі бійців та волонтери.

2014-го Євген Савінкін у складі одного з підрозділів Збройних сил виконував бойові завдання на Луганщині. Тоді чоловікові разом із побратимами довелося багато пережити. Нині він продовжує військову службу, та речі котрі слугували йому захистом під час пекельних буднів антитерористичної операції – бронежилет та бойову сорочку, передав до новоствореного музею АТО у Старокостянтинові.

Зібрати спогади учасників Донбаської війни, про полеглих героїв, аби знати та пам’ятати вклад земляків у майбутню перемогу над ворогом. За словами одного з ідейних натхненників створення музею АТО Сергія Жмурка – задум вдалося реалізувати всього за рік. Із коштами допомогли благодійники, ремонт приміщення робили самі атовці. Експонати – привезені з фронту. Це використані труби з-під ручних гранатометів, гільзи, особисті речі тих, хто повернувся з війни, та тих, хто віддав життя за Україну.

Музей АТО у Старокостянтинові розташований у місцевому гарнізонному будинку офіцерів. Приміщення розділили на два зали – один з них присвячений загиблим на Донбасі вихідцям зі Старокостянтинова та району. Всього їх сімнадцятеро героїв. Серед тих, хто додому не повернувся син Раїси Захожої. Її Микола пішов на фронт добровольцем та загинув 2015-го неподалік Донецька.

Ті, хто боронили нашу державу кажуть –потрібно, аби пам’ять про події, котрі відбуваються на Сході не залишалися лише стрічкою у випусках новин.

Волонтерка та мешканка Старокостянтинова Катерина Аргунова протягом чотирьох років допомагає війську. Разом із однодумцями неодноразово бувала не передових позиціях наших бійців. Вже незабаром вона приведе до музею АТО свою доньку, аби ще раз розказати про українську визвольну війну котра триває вже який рік і про героїв, які стали на захист своєї країни.