У Плужненській громаді знайшли прихисток понад вісім сотень переселенців

291

В пе­рі­од дії во­єн­но­го ста­ну пе­ред ор­га­на­ми міс­це­во­го са­мов­ря­ду­ван­ня пос­та­ло най­більше пов’яза­них з вій­ною вик­ли­ків. Це, в пер­шу чер­гу, не­об­хідність роз­мі­щен­ня внут­рішньо пе­ре­мі­ще­них осіб і ство­рен­ня на­леж­них умов для дов­гос­тро­ко­во­го пе­ре­бу­ван­ня тих, хто ви­рі­шив за­ли­ши­ти­ся в міс­цях ре­ло­ка­ції на три­ва­лий пе­рі­од. Про це, ро­бо­ту сіль­ської ра­ди, до­по­мо­гу на­шим во­їнам та ін­ше роз­по­вів сіль­ський го­ло­ва Плуж­ненсь­кої гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го району (член Асо­ці­ації міст Ук­ра­їни в Хмель­ницькій об­ласті) Ві­та­лій Мар­ти­нюк.

Плуж­ненсь­ка гро­ма­да уже прий­ня­ла 864 пе­ре­се­лен­ців, з яких 277 — ді­ти різ­ної ві­ко­вої ка­те­го­рії. 57 уч­нів із тих, хто знай­шов тут при­хис­ток нав­ча­ють­ся в зак­ла­дах ос­ві­ти гро­ма­ди. Та­кож ті­ка­ючи від вій­ни у на­се­ле­них пун­ктах гро­ма­ди осе­ли­ло­ся 17 лю­дей із ін­ва­лід­ністю. Їм на­да­єть­ся до­дат­ко­ва ува­га — від­ві­ду­ван­ня со­ці­аль­ни­ми пра­ців­ни­ка­ми та сі­мей­ни­ми лі­ка­ря­ми, на­да­ють­ся не­об­хідні для ре­абі­лі­та­ції за­со­би.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

«Сьогод­ні у сту­дентсь­ко­му гур­то­жит­ку ба­зі ППАЛ про­жи­ва­ють 16 внут­рішньо пе­ре­мі­ще­них осіб. Тут ство­ре­ні всі умо­ви для жит­тє­ді­яль­нос­ті та за­без­пе­че­но хар­чу­ван­ня. Утім, ми ди­ви­мо­ся в май­бут­нє і у на­шій гро­ма­ді здій­сню­єть­ся бу­дів­ниц­тво су­час­но­го гур­то­жит­ку для ви­му­ше­них пе­ре­се­лен­ців з во­до­пос­та­чан­ням, во­до­від­ве­ден­ням, дос­ту­пом до якіс­но­го по­бу­то­во­го об­слу­го­ву­ван­ня, про­до­воль­чо­го за­без­пе­чен­ня та ін­тернет-зв’яз­ком. Це жит­ло бу­де у ко­му­наль­ній влас­ності (у по­даль­шо­му його мож­на бу­де ви­ко­рис­то­ву­ва­ти як со­ці­аль­не жит­ло без при­ва­ти­за­ції)» — роз­по­вів очіль­ник гро­ма­ди.

Спри­яють із гу­ма­ні­тар­ною до­по­мо­гою для ВПО, що осе­ли­лись у гро­ма­ді бла­го­дій­ни­ки. Ван­та­жі над­хо­дять від бла­го­дій­них фон­дів, район­ної вій­сько­вої ад­мі­ніс­тра­ції, зем­ля­ків, що пе­ре­бу­ва­ють за кор­до­ном, тер­но­піль­ської фі­лії «ЮНЕС­КО». ЦНАП та ко­му­наль­на ус­та­но­ва з на­дан­ня со­ці­аль­них пос­луг до­по­ма­га­ють ви­му­ше­ним пе­ре­се­лен­цям от­ри­ма­ти до­по­мо­гу від дер­жа­ви та єв­ро­пей­ських фон­дів.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

«Од­ним із прі­ори­тет­них зав­дань ми виз­на­чи­ли по­си­лен­ня спів­пра­ці з єв­ро­пей­ськи­ми пар­тне­ра­ми. Так, нам вда­ло­ся от­ри­ма­ти бла­го­дій­ну до­по­мо­гу від Цен­тру роз­витку іні­ці­атив «Ін­Сорс» — неп­ри­бут­ко­вої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції, що є плат­формою для роз­витку та впро­вад­ження іні­ці­атив, спря­мо­ва­них на пок­ра­щен­ня якос­ті жит­тя меш­канців ма­лих гро­мад. Во­ни пос­при­яли у об­лашту­ван­ні тим­ча­со­во­го жит­ла для ВПО. На­да­ли ліж­ка, стіль­ці, мат­ра­ци, бой­ле­ри, сан­техні­ку та ін­ші по­бу­то­ві при­ла­ди» — під­су­мо­вує сіль­ський го­ло­ва.

Втім, за тур­бо­тою про ви­му­ше­них пе­ре­се­лен­ців у гро­ма­ді не за­бу­ва­ють і про під­трим­ку тих, хто сьогод­ні ви­бо­рює на­шу сво­бо­ду на пе­ре­до­вій. Те­ри­то­рі­аль­на гро­ма­да на­да­ла бла­го­дій­ну до­по­мо­гу у виг­ля­ді ма­те­рі­аль­но-тех­нічних за­со­бів для ЗСУ че­рез 3 від­діл Ше­пе­тівсь­ко­го РТЦК та СП, а са­ме:

  • систему відеоспостереження,
  • автомобіль IVEKO DAILI,
  • шкільний автобус,
  • паливно-мастильних матеріалів на суму 81 971 грн.,
  • продукти харчування для роти оборони та роти охорони для державних об’єктів на суму — 689 068 грн.,
  • апарат сільської ради колективно вніс на потреби ЗСУ 32 тис. грн. через Національний банк України.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

Поп­ри вій­ну у Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді на­ма­га­ють­ся пра­цю­ва­ти і над роз­витком на­се­ле­них пун­ктів, збе­рег­ти ро­бо­чі міс­ця та за­без­пе­чи­ти якіс­не і без­пе­ре­бій­не на­дан­ня усіх не­об­хідних пос­луг. На­ра­зі удос­ко­на­ле­но по­ря­док на­дан­ня ад­мі­ніс­тра­тив­них пос­луг. Та­кож ре­конс­тру­юють­ся та об­лашто­ву­ють­ся бом­босхо­ви­ща для шкіл та са­доч­ків, а та­кож для жи­те­лів гро­ма­ди.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

«Ми під­три­ма­ли іні­ці­ати­ву «Са­ди пе­ре­мо­ги». В гро­ма­ді ви­ко­рис­то­ву­єть­ся ко­жен ку­то­чок зем­лі на по­лях і го­ро­дах, де мож­на ви­рос­ти­ти вро­жай. Зав­дя­ки бла­го­дій­ній під­трим­ці між­на­род­них спіль­нот на­ша гро­ма­да от­ри­ма­ла по­сад­ко­вий ма­те­рі­ал кар­топлі ви­що­го ґатун­ку (фран­цузь­кий сорт Malice) ва­гою по­над 2 то­ни. За спри­ян­ня ко­му­наль­но­го під­при­ємс­тва «Лі­со­мис­ливсь­ке гос­по­дарс­тво», фер­мерсь­ких гос­по­дарств та ПАЛ пра­ців­ни­ка­ми бу­ло про­ве­де­но го­род­ні ро­бо­ти та ви­сад­же­но кар­топлю на зе­мель­них ді­лян­ках, які ра­ні­ше не об­робля­ли­ся» — роз­по­вів Ві­та­лій Мар­ти­нюк.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

Во­лон­те­ри гро­ма­ди, не бай­ду­жі лю­ди, пред­став­ни­ки різ­них ре­лі­гій­них кон­фе­сій до­по­ма­га­ють по­тер­пі­лим на де­оку­по­ва­них те­ри­то­рі­ях Ки­ївсь­кої об­ласті м. Бо­ро­дян­ка та с. За­галь­ці Бу­чансь­ко­го району. Ку­ди за­во­зять ре­чі та про­дук­ти пер­шої не­об­хіднос­ті.

У Плуж­ненсь­кій гро­ма­ді знай­шли при­хис­ток по­над ві­сім со­тень пе­ре­се­лен­ців

Про­во­дять­ся у гро­ма­ді і бла­го­дій­ні за­хо­ди, де зби­ра­ють кош­ти для ЗСУ, а са­ме:

  • футбольний турнір,
  • ярмарок, організований відділом освіти молоді культури та спорту,
  • патріотичний настрій всім дарують вихованці Плужненської школи мистецтв.

Під­су­мо­ву­ючи роз­мо­ву го­ло­ва Плуж­ненсь­кої гро­ма­ди на­го­ло­сив:

 

«Рід­на Ук­ра­їна за­раз пе­ре­жи­ває най­важ­чі ча­си. Страш­на вій­на по­ді­ли­ла жит­тя на до і піс­ля. Тут про­ци­тую сло­ва на­шо­го Пре­зи­ден­та: «Ми вже ма­ємо зви­ка­ти до то­го, що в сус­піль­стві мо­жуть бу­ти дві час­ти­ни: ті, хто за­хи­щає на­шу не­за­леж­ність, і ті, хто пра­цює, щоб за­без­пе­чи­ти цей за­хист». Ми від­но­си­мо­ся до на­дій­но­го ти­лу, який сво­єю ро­бо­тою під­три­мує тих, хто слу­жить. Пра­цю­ємо для пе­ре­мо­ги і щи­ро дя­ку­ємо ЗСУ цю мож­ли­вість. Не зви­кай­мо до вій­ни, але вчи­мо­ся жи­ти да­лі за­ра­ди май­бутнього. Сла­ва ЗСУ! Сла­ва Ук­ра­їні!»

" " " "