Нацгвардійці завітали до мовної школи у Хмельницькому, серед вихованців якої багато дітей евакуйованих зі зон бойових дій. Військовослужбовці продемонстрували допитливим слухачам гвардійське екіпірування, яке застосовується при виконанні завдань з охорони громадського порядку та в районах бойових дій. Діти з цікавістю розглядали та приміряли усе представлене – від тактичних навушників та протигазу до бронежилетів з касками.
«Мені це дуже цікаво, бо я хочу теж стати військовим, снайпером, —ділиться враженнями одинадцятирічний Владислав. – Ще я знаю, що має бути у військовій аптечці. Це якраз принесли нацгвардійці, щоб нам все розказати й показати. Моя мама працює в госпіталі, а мій дядько на фронті. Нам треба вміти захищати свою країну, вміти стріляти й рятувати поранених».
Інструктор з тактичної медицини НГУ навчав школярів практичному застосуванню засобів першої домедичної допомоги. Кожен охочий спробував накласти кровоспинний турнікет собі або товаришу, зупинити уявну масовану кровотечу на муляжі, накласти пов’язку та випробувати дію рятувальної термозахисної ковдри.
З особливим задоволенням дітлахи спілкувалися з кінологом та його чотирилапим напарником бельгійською вівчаркою Тором. Розпитували про особливості породи, як служити разом зі своїм собакою, про випадки затримання Тором злочинців та пошуки вибухівки.
«Діти — дуже вдячна та цікава аудиторія, у них викликає щирий захват все, що ми їм представляємо, — розповідає кінолог Дмитро. – А службовий пес для них – це й можливість близько поспілкуватися з «чотирилапим вояком», вдосталь нагладити, навіть наобіймати собаку. Думаю, діткам воно корисне ще й у якості антистресу, бо багатьом з них довелося побачити і пережити жахи війни, що наклало свій відбиток на дитячу психіку. Тор з задоволенням допомагає це виправити».