ВільноХаб у Хмельницькому в центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади

232

З 1 квітня центральна публічна бібліотека Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади стала учасницею проєкту «ВільноХаб». Проєкт реалізується програмою «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом» (БУР). Окрім названої бібліотеки, до проєкту доєдналися ще 2 книгозбірні системи – філії №10 та №12. Всі три були обрані на основі відкритого конкурсного відбору поміж книгозбірень Волинської, Вінницької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Центральна публічна бібліотека, ставши учасницею проєкту, відразу отримала канцелярські товари, книги, ігри. Також надійшли інформаційні матеріали для проведення навчальних заходів з медійної грамотності, кібергігієни, щодо мінної безпеки та протидії торгівлі людьми, психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб.

До організації та проведення заходів книгозбірня залучила молодих людей віком до 35 років, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Це Анна Миронова та Лара Рудковська. Їм надали можливість тимчасової зайнятості з метою проведення заходів та подій.

Тож загалом протягом трьох місяців у бібліотеці у межах роботи ВільноХабу вдалося організувати 66 заходів, у яких взяли участь понад тисячу людей. Переважно це ВПО – діти та дорослі. Вони прибули до Хмельницького з різних міст України – Лисичанська, Харкова, Сіверськодонецька, Запоріжжя, Чернігова, Бахмута. Також нещодавно відвідувати ВільноХаб почали і сім’ї з Маріуполя, адже бібліотека розпочала співпрацю з міським Центром підтримки переселенців «Я – Маріуполь».

Заходи, які проводить центральна публічна книгозбірня у межах роботи ВільноХабу, різноманітні і за тематикою, і за формами організації. Це цікаві й творчі майстер-класи для юних відвідувачів, ігротеки, кіноперегляди, зустрічі з волонтерами та психологами, мовні заняття, уроки медіаграмотності та кібербезпеки тощо.

«Рівень інформаційних та навчальних потреб у зв’язку з війною та її гуманітарними наслідками значно зріс. Дуже відчутно, що діти та молодь серед ВПО потребують підтримки задля соціальної адаптації. Їм необхідне спілкування, часом з психологами. Дехто потребує навчання, зокрема щодо розвитку навичок критичного мислення та у сфері інформаційної і кібергігієни. Всі, хто до нас приходить, відчувають, що вони не самі, що ми готові допомогти їм заспокоїтися, стабілізувати емоційний стан, а ще посприяти їхньому навчанню», – розповіла заступниця директора Світлана Сінькова.

 

Тож ініціатива створення ВільноХабів виявилася дуже на часі. На прикладі центральної публічної бібліотеки впевнено говоримо, що ідея здобула підтримку та має значний попит у населення. Заходи, які організовує книгозбірня у межах проєкту, отримують тільки позитивні відгуки.

«Дякуємо за чуйне й доброзичливе ставлення. У вас панує тепла та затишна атмосфера. У теперішній час особливо допомагаєте нашим дітям розвиватися, розважаєте їх, зацікавлюєте знаннями і творчістю, цікавими зустрічами. Вони із задоволенням відвідують заняття та майстер-класи», – поділилася Олена Діденко, котра приводить до бібліотеки своїх дітей.

" " " "