Реформування первинки, будівництво медичних закладів та недостатнє фінансування. В області підвели підсумки роботи за 9 місяців в галузі охорони здоров’я . Також обговорили брак кадрів та як стимулювати молодих спеціалістів. Не залишились поза увагою й урядові програми.
Хмельницька область займає 5 місце в Україні за кількістю підписаних з лікарем декларацій. На сьогоднішній день медичну допомогу на первинному рівні забезпечують понад 240 амбулаторій. Проте цих закладів замало. Відтак в області розпочали будівництво 27 амбулаторій.
На їх будівництво з державного бюджету виділили 213 мільйонів гривень. Що ж стосується забезпечення транспортом, то сучасні автомобілі отримають лікарі лише з новозбудованих амбулаторій. Їх закуплятимуть за рахунок спів фінансування.
Не вистачає в області й ФАПІВ. Ситуація залишається критичною через брак коштів.
Винесли на широкий загал й умови у Полонській центральній лікарні. За словами Світлани Павлишиної, санітарно-гігієнічні вимоги у закладі зовсім не відповідають стандартам.
Зміни чекають і на протитуберкульозну службу області. Усі заклади об’єднають в єдиний обласний протитуберкульозний центр.
Що ж стосується урядових програм, то «Доступні ліки» діятимуть і в наступному році. Наразі участь у ній беруть 212 аптечних пунктів. Також з січня 2019 усі, хто заключив декларацію з лікарем, проходитимуть діагностику безкоштовно.