Смуга перешкод довжиною в 50 метрів є чи не одним із обов’язкових елементів військово – патріотичного вишколу «Воїн Вовкулака». Пройти її не легко, а ще треба прикривати побратимів від ворога. Перевірити власні сили, та себе на стійкість вирішила Руда, їй 17.
Серед лісу, молодь здобуває навички від перших осіб, які мають чималий бойовий досвід, а також визнання та повагу. Вони не просто викладають, вони виховують, навчають тримати внутрішній удар страху, втоми, та сумнівів. Стати таким ж як військові ССО хоче Морпіх. Цього разу він бере участь у вишколі вже як інструктор, а не учасник. Бо на минулій зустрічі показав себе дуже гідно.
Батьки вчили – потрібно бути готовим до всього. Завдяки таким настановам наймолодший учасник вишколу з позивним Монгол успішно пройшов складне завдання, суть якого полягала у з переправі через річку. Монголу 11 років, та його очі серйозніші ніж у багатьох дорослих.
Ще одним елементом вишколу є засідка. У ній завдання військових захопити авто терористів, знешкодивши водія та пасажира. До успішного відпрацювання такого завдання молодь тривалий час готували, чітко відпрацьовувавши кожну дію.
Правильне планування – запорука успіху у засідці. Цього також навчають, а ще пильності.
Тут, серед лісу та природи народжується не лише спротив, а ціла нація. Мета цього вишколу – зростити гідне покоління українців, які не зламаються коли стане важко, які не шукатимуть де легше, а йтимуть вперед, навіть якщо страшно.
Засідки, смуга перешкод, тактична медицина, управління бпла, зброєзнавство, а ще окопи. Хлопці ще доволі молоді, та вже знають- як викопати укриття, замаскувати себе, і те, що кожен сантиметр окопу- шанс вижити.
Чималу увагу у вишколі приділяють мінній безпеці. Навчають як розрізняти вибухові пристрої, не натрапити на них, та як попередити побратимів.
Всі ці завдання – лише перша половина дня юних та мужніх майбутніх захисників, у яких змішується азарт, відповідальність та гордість за себе та побратимів, Втома відчувається, та військова справа знову і знову запалює очі. Воїн Вовкулака це про дітей, які не бояться стати сильними.
Дорослішання – це не завжди про роки. Іноді – про тиждень, у лісі, серед побратимів, та бажанням ставати кращим.