Як бути з розбитим термометром ? Як убезпечити себе від лиха ?

1238

Ні дня без консультацій. Як бути з розбитим термометром рятувальники щодня пояснюють мешканцям області у телефонному режимі. Усе тому, що надворі сезон застуд, головний атрибут якого – звичайний ртутний градусник.  Якщо поводитися з ним необережно  – може становити загрозу для здоров’я людини, а саме призвести до токсичного отруєння.

Як саме – розповідають та наочно демонструють . Адже з цим питанням в сезон застуд найчастіше звертаються до Служби порятунку мешканці Хмельниччини. Тож якщо так сталося, що ваш термометр розлетівся на друзки – дотримуйтесь чіткого алгоритму дій.

Тоді приступайте до збирання токсичного металу. Тут в нагоді стане гумова груша – спринцівка. Якщо такої вдома не маєте, скористайтеся звичайним папером.

Головне – не змітати ртуть віником та не витирати її ганчіркою. Забороняється також збирати речовину пилососом. Після того, як помістили видимий метал у розчин – приступайте до хімічної обробки приміщення.

Причому обробити треба – всю кімнату, де розбився градусник, – наголошують фахівці.

Розбитий термометр та інші предмети, якими збирали ртуть, теж помістіть в банку з розчином. Після чого – приносьте до рятувальників на утилізацію.

 

" " " "