Як потрібно господарювати: «Проспект 93» демонструє результати

808

Коли у домі є господар. Мешканці будинку, що на Проспекті Миру, показали, як потрібно дбати про своє житло. Їхня дев’ятиповерхівка зведена майже тридцять років тому. Ще донедавна з будівлі осипалася плитка, взимку у кімнатах було холодно, втім зараз все змінилося. Люди утеплили фасад. На все витратили понад 2 мільйони гривень, втім своїх грошей – третина. Решту – державні та міські програми. У підсумку дім отримав привабливий вигляд, а мешканці – тепло в оселях та економію коштів. Єдине, на початках не все було просто: кілометри аркушів законодавства, кредити та найскладніше – об’єднати 80 квартир.

Ось ця дев’ятиповерхівка, що на Проспекті Миру, зведена майже тридцять років тому. На початку 90-х будинок мав гарний вигляд, втім час нещадний. Те, що перше кидалося в очі, на будівлі почала осипалася плитка.

Тож зовнішній вигляд, пригадує пані Юлія, бажав кращого. До того ж, будівля не тримала тепла, взимку у деяких кімнатах було не вище 16-17 градусів. Зараз все змінилося. Люди створили ОСББ та взялися господарювати у своєму ж домі. Спершу утеплили фасад.

Половину вартості відшкодувало місто, ще 21% – Фонд енергоефективності України. Решту, майже 700 тисяч, гривень зібрали самі люди.

В місяць, каже пані Раїса, люди платять від 2 до 3 сотень. За ці гроші мешканці отримали тепло в оселях та економію коштів.

А ще дім отримав привабливий вигляд. Тепер, жартують місцеві, тут ще більше хочеться жити.

Тепер, кажуть мешканці, їхній дім – їхня гордість і дуже тішаться, коли тридцятирічну дев’ятиповерхівку плутають з новобудовою.

На початках, щоправда, було дійсно непросто: кілометри аркушів законодавства, кредити та найскладніше – об’єднати 80 квартир, втім все вдалося. Мешканці будинку, що на Проспекті Миру, показали, як потрібно дбати про своє житло.

" " " "