Як правильно запастися вітамінами навесні ? Підсумки тижня .

949

Поповнити запас вітамінів. Після зими організм потребує  живлення. Вже у березні  на прилавках магазинів з’являється свіжа зелень та  молоді овочі. Тим часом аптеки пропонують  вітаміни у капсулах. Кожен обирає свій спосіб зміцнення імунітету. Проте, як кажуть лікарі. неправильні дози та надлишок вітамінів також  можуть зашкодити.

Настала весна – час підживити організм. Проте,як  зробити це правильно, аби не зашкодити організму ? Спортсмени , вагітні, люди старшого віку  потребують  особливого раціону. Баскетболістка Єлизавета  Водовоз  спортом займається із дитинства. Дівчина дбає про своє здоров’я та приймає вітаміни- як у свіжому вигляді, так і спеціальні добавки.

Вітаміни відіграють важливу роль у діяльності організму, запевняють лікарі. Тож їх потрбно правильно приймати.

Як кажуть медики, не варто захоплюватись синтетичними вітамінами та самим призначати дози. Їх надлишок може спровокувати різні ускладнення.

Аби  форукти та овочі принесли найбільше користі організму, їх потрібно вживати до основного прийому їжі. Добова доза 300 грам овочів та фруктів. Найбільше зберігається вітамінів при паровій обробці, менше  – при варінні та смаженні.

Для корисного та ситного сніданку варто віддати перевагу  крупам та свіжоприготовленому салату.

Поки фахівці  розказують про корисний раціон, ми вирішили перевірити, що ж пропонують  на хмельницькому ринку.Розмаїття цін та товарів – так зустрічає нас продовольчий павильйон. Покупців у будній день небагато, тож  на прилавках можна прискіпливо роздивитися асортимент.

Молода редиска вже радує око покупців. А от перець поки у продажу закордонний, тому й ціна його у майже сто гривень. В асортименті є і молода капуста . Та, як запевняють продавці, частіше все ж беруть китайську. А от для салату зазвичай купують  огірки та помідори,. Усе це – без шкідливих домішок, запевняють  на ринку.

Цінова політика на фрукти – на будь-який гаманець. Банани вартують від 32 гривень, виноград – від 50. Все залежить, звідки їх везуть. Традиційно, основними постачальниками цитрусових залишається Туреччина та Іспанія. Навесні покупці  акцент роблять на апельсини.

Після початку посту покупців у торгових рядах із овочами та фруктами не надто побільшало. Поодинокі покупці  можуть собі дозволити королівське манго, вартість такої екзотики – дві сотні гривень. Рідко купують і ананаси, а нещодавно на полицях з’явилася полуниця. Тож організм є чим порадувати, аби гаманець був не проти. Не варто забувати і про  сухофрукти, їх разновидів на ринку чимало. А от добре відома всім морква та бурячок навесні теж може принести чимало користі. Тож ласуйте на здоров’я.

 

 

 

" " " "