Як українцям рахуватимуть плату за електропостачання

374

Відтепер рахуватимуть по-новому, у зв’язку з відключення електроенергії платіжки за електроенергію зменшаться. Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) змінила правила розрахунку сум у платіжках.

«У зв’язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями об’єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати показники лічильників, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються», — сказано в ухваленій постанові.

Якщо українці не передали вчасно показників лічильників, нарахування відбуватимуться не за нормативами споживання, а з огляду на понижувальний коефіцієнт.

Як пояснили у НКРЕКП, понижувальний коефіцієнт має враховувати період, коли споживач не отримував електроенергію. І чим довше не було струму, тим вищим буде коефіцієнт і тим меншою буде сума в платіжці. Але це стосується лише тих українців, які не змогли вчасно передати свідчення лічильників. Інші платитимуть згідно з показаннями лічильника.

Обленерго також повинні повідомляти НКРЕКП до 25-го календарного дня місяця, наступного за розрахунковим місяцем, про величину застосованого понижувального коефіцієнта зміни споживання електроенергії при розрахунку обсягів надходження в електричні мережі.