368.media – Співробітника апарату Верховної Ради завербувала ФСБ

60

СБУ викрила факт вербування спецслужбами РФ працівника підрозділу забезпечення управління справами Апарату Верховної Ради. Про це повідомляє спецслужба.

До співпраці чиновника схилив кадровий співробітник ФСБ під час поїздки до тимчасово окупованого Криму до початку повномасштабного вторгнення. За вказівкою свого російського куратора агент має збирати розвіддані про візити іноземних делегацій до українського парламенту, у тому числі їх персональний склад, зміст офіційних та неформальних розмов.

Крім того, він отримав завдання вивчити можливість встановлення спеціальних технічних засобів негласного збирання інформації в залах та кулуарах. Для цього посадова особа мала використовувати свої службові повноваження, які передбачали допуск і доступ до різних приміщень адміністративної будівлі.

Втім, на момент початку повномасштабної агресії Росії він звільнився з держустанови, тому не виконав жодного завдання окупантів. Згодом агент намагався працевлаштуватися на стратегічно важливий об’єкт на території Житомирської області. Для цього він проходив спецперевірку, під час якої фахівці СБУ виявили факт вербування. А сам агент добровільно повідомив та докладно розповів про завдання російських спецслужб.

Нині у межах кримінального провадження за ст. 111 КК (державна зрада). Водночас громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він не вжив жодних дій щодо виконання злочинного завдання та добровільно повідомив органи державної влади про факти залучення до конфіденційної співпраці з ворогом.

Source link

Source link