368.media – В Обухові екс-слідчого поліції засудили за корупцію

64

Колишнього слідчого Обухівського відділу поліції Михайла Макарука визнано винним в отриманні хабара. Про це редакція 368.media дізналася із вироку місцевого суду Київської області за ч.3 ст.368 КК.

У 2018 році громадянин заявив у поліцію, що виявив своє викрадене авто. Справжній власник машини казав, що купив її. Співробітники поліції оглянули автомобіль марки BMW 320D із номерними знаками Республіки Польща та вилучили на штрафмайданчик. Пізніше чоловік, який стверджував про злодійство, стоячи біля приміщення Обухівського відділу поліції, усно звернувся до слідчого з проханням повернути машину. А той у відповідь начебто озвучив суму 600 доларів.

Надалі поліцейський писав громадянинові на WhatsApp і вимагав гроші, тому той звернувся до внутрішньої безпеки поліції та заявив про корупцію. Слідчий у месенджері надав чоловікові вказівки щодо надання йому документів, необхідних для ухвалення рішення про повернення автомобіля. І з метою конспірації зазначив, що «у розписці маємо лежати документи, про які ми говорили і за штраф-прощадок», таким чином маскуючи домовленість про неправомірну вигоду.

На фрагменті аркуша формату А-4 слідчий написав місцезнаходження автомобіля, а саме: «Біла Церква вул. Київська АЗС Shell та номер телефону контактної особи. Співрозмовник сфотографував записку та слідчий її порвав.

Пізніше експерт НДІСТ СБУ дасть висновок, що тринадцять фрагментів паперу, вилучені з кабінету підозрюваного, раніше становили ціле та містять на собі той самий рукописний запис. Громадянин віддав гроші посереднику та забрав машину. У минулому заявник був бійцем спецпідрозділу “Беркут”.

У судовому засіданні колишній працівник поліції провину не визнав. Пояснював, що слідчі мали провести експертизу свідчень про реєстрацію автомобіля, щоб з’ясувати, яке з них підроблене. Але експертиза виявилася неможливою, а арешт на автомобіль суд не накладав. Раніше Обухівський райсуд відмовив одному з учасників суперечки у поверненні автомобіля. Тож слідчий вирішив, що законним власником спірного автомобіля є інший чоловік. При цьому жодних розмов про гроші начебто не було. Слідчий просто забрав автомобіль зі штраф-майданчика та поїхав на ньому до міста Біла Церква, оскільки написав рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ та припускав, що наступного дня вже не повертатиметься на роботу. Про те, що знайомий, якому він залишив автомобіль, узяв у власника 600 доларів, він начебто нічого не знав.

Суд критично сприйняв свідчення обвинуваченого. Суд вважає, що автомобіль співробітник поліції повинен був повернути негайно за відсутності ухвали про накладення арешту, а не зберігати його ще більше двох місяців, не роблячи при цьому жодних процесуальних дій.

Корупційні домовленості підтверджуються розмовами, які зафіксовані в НСРД. На користь відсутності провокації свідчить той факт, що зустрічі проходили саме з ініціативи обвинуваченого, а співрозмовник не фіксував спілкування до моменту звернення із заявою про злочин та у правоохоронних органах на момент події не працював.

Суд вважає безпідставним посилання захисту, що обвинувачений уже не був посадовцем, оскільки був звільнений з посади 18 вересня 2018 року. Суд звертає увагу, що прохання надати хабар висунуто ще на момент його перебування на посаді.

Колишнього слідчого поліції засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На вирок можна подати апеляцію. До набуття чинності вироку в законну силу обвинувачений не затриманий і залишається на волі.

Source link