На вихідних молодіжна рада при Львівській ОВА побувала з робочим візитом у Польщі та поспілкувалася з представниками Краківської та Жешувської молодіжних рад про подальшу співпрацю. Одним із її напрямків може стати створення молодіжних просторів для української молоді у цих містах. Такі центри стануть місцем гуртування, ідей та розвитку.
Вчора молодь зустрілася з керівником управління молоді та спорту Львівської ОВА, аби обговорити подальші кроки для реалізації такого задуму.
«Ми знаємо, що з початку повномасштабної війни притулків у Польщі знайшли понад 3 мільйони українців. Третина з них – це молодь, люди віком від 14 до 35 років. Чимало освітніх закладів сусідньої країни стали місцем навчання для українських молодих людей. Наші друзі-поляки чи німці, чи з будь-яких інших держав забезпечують базові потреби людей, які були змушені тікати від війни, та ніхто не відміняв бажання бути у спільноті, спілкуватися з близькими тобі за духом людьми та робити щось корисне для свого народу. Саме ці простори можуть стати місцем єднання наших людей», – зазначає керівник управління Роман Хім’як.
Згідно з даними Союзу Польських метрополій, значна частина українців, що знайшли прихисток у Польщі, проживає в 12 найбільших містах країни, тому управління спільно з молодіжною радою ставитиме собі амбітну мету, щоб у кожному з цих мегаполісів з’явився осередок, де молодь з України собі вдома.
До слова, центри можуть стати платформою для взаємодії не лише молоді, яка знайшла прихисток у Польщі, а й у сусідніх європейських державах. Цьогоріч, наприклад, таким заходом стане традиційний Всеукраїнський фестиваль молоді, ініційований Комісією з питань молоді Української Греко-Католицької Церкви «Вітер на-Дії», який відбудеться у треті вихідні вересня у Кракові.
По завершенні війни такі простори можуть слугувати місцем єднання українців, що продовжуватиме здобувати освіту за кордоном та платформою для подальшої молодіжної співпраці між Україною та Польщею.
[ad_2]
Source link