allkharkov.ua – Вчені змоделювали поширення радіації у випадку аварії на ЗАЄС

74

За таких погодних умов, які спостерігаються 15-18 серпня, у разі аварії на Запорізькій атомній електростанції радіоактивне загрязнення перш за все торкнулося б України, але зачепило б і сусідні держави: воно загрожувало б не тільки Києву, а й окупованим територіям Донбасу.

Український гідрометеорологічний інститут (Ukrainian Hydrometeorological Institute)

Деталі: Вчені Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України виконали моделювання перенесення радіоактивних домішок за гіпотетичної аварії на Запорізьку АЕС (ЗАЕС) за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня 2022 року.

Результати моделювання атмосферного перенесення та дисперсії радіоактивних аерозолів Cs-137 отримано з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6.

WRF прогноз метеорологічних умов був розрахований на основі глобальних прогностичних даних GFS з просторовою роздільною здатністю 0,5о та часовою дискретністю 3 години.

Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаційарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для шкірного із джерел). Для радіоактивних аерозолів було використано характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандарт відхилення 2 мкм.

Через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при гіпотетичній аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання слід інтерпретувати лише якісно та відносно.

Дослівно: “Відповідно до результатів розрахунків, протягом 15-18 серпня 2022р. Найбільш високі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися в межах території України, особливо в ближній зоні від джерела вікіду, радіусом 50-100 км. Причому практично у всіх напрямках щодо ЗАЕС.

Значні концентрації радіонуклідів можуть досягти м. Києва.

Частково радіоактивні домішки можуть бути також винесені на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії).

Наприкінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, внаслідок чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей”.

Джерело: pravda.com.ua

Новини порталу «Весь Харків»





Source link