Депутати не просто не захотіли розглядати питання освіти, а навіть не навели аргументів, чому вони проти, каже керівник міського управління освіти Ірина Ткачук.
«Жоден з цих проектів не був підтриманий, жодного питання, зауваження чи рекомендації від депутатів, жодного»– повідомила у допису Ірина Ткачук.
Очільниця освіти також зауважила, що особисто на сесії не була присутняадже перебувала у відрядженні у місті Буча для участі у щорічному освітянському форумі від Міністерства освіти, на засіданні сесії був присутній її заступник.
Вже 30 серпня відбулася чергова сесія міської ради Чернівців. Секретарка міської ради Марина Кирилюк запропонувала винести на розгляд невирішені на попередній липневій сесії освітянські питання, розповідає у своєму дописі Ірина Ткачук.
Детальніше про питання освіти та рішення депутатського корпусу щодо них
Отже, депутати проголосували за винесення на розгляд питання щодо перспективного плану реформування закладів освітиале відмовилися розглядати решту питань.
«Мова не про саме голосування за проект, а просто навіть їх розгляд, який передбачає можливість поставити питання, поцікавитися позицією Управління освіти з того чи іншого питання, висловити зауваження, покритикувати тощо.
Найсмішніше, що проголосоване пізніше рішення про перспективний план реформування закладів загального середнього освіти передбачає прийняття рішення «Про зміну типу та найменування закладів освіти», яке навіть відмовилися розглядати. Тобто депутати самі собі суперечитимуть.
«Проект про затвердження статутів чернівецьких садочків». Відповідно до чинного законодавства, засновник зобов’язаний затвердити статути закладів освіти в новій редакції до 28 вересня 2022 року, тобто депутати знову не виконали свого обов’язку, адже навіть не винесли проект на розгляд. Не знаю, можливо, запропоновані назва закладів не понравилися: «Мальва», «Соняшник», «Суцвіття» тощо…
Ну, і ще один проект рішення – «Про фінансову автономію закладів освіти». Поясню просто: суть проекту в тому, що управління освіти віддає надані йому фінансові ресурси на управління безпосередньо закладам освіти, щоб вони могли бути швидкими й гнучкими в ухваленні рішень, щоб, умовно, не управління вирішувало, які парти потрібно купити для всіх закладів освіти, а кожний заклад самостійно. Також фінансова автономія дає змогу зекономлені кошти використати на власні потреби. Але ні: цей проект теж не винесли на розгляд. При чому 45 закладів територіальної громади вже є автономними і коли ухвалювали рішення щодо них, то жодних питань чи зауважень не виникало, а це 2 проекти рішень»– пояснює у допису Ірина Ткачук.
Питання щодо проваленого голосування тем освіти підняла і секретарка Чернівецької міської ради Марина Кирилюк. Посадовиця зазначила, що майже 60% освітніх закладів громади вже перейшли на фінансову автономію минулого року та показали чудові результати з управління власними фінансами та оптимізації витрат. Марина Кирилюк наголосила, що в Україні триває освітня реформа, яка має бути завершена у найближчі 1-2 роки, і основна її база – це фінансова автономія всіх закладів.
[ad_2]
Source link