Минулий другий тиждень, як у Чернівцях підвищили тарифи на проїзд у маршрутках із 10 до 14 гривень. Хтось змирився і ходити пішки, а хтось їздить і обурюється. Очевидно одне: рішення щодо підвищення вартості не потішило нікого з пасажирів. Та й навіть самих водіїв, як з’ясувалося.
Днями їхала маршруткою з центру на околицю. Це була перша моя подорож після підвищення тарифів. Очевидно, для багатьох також. Тому що чи не кожен другий перепитував, скільки варто проїзд, і дивувався.
Та найбільше запам’ятався водій – чоловік середнього віку. Я сиділа на передньому сидінні, тобто поблизу нього. Тож чула, як він постійно бурчав та лаявся.
Спершу вилаяв якогось водія авто, що, припаркувавшись, загородив дорогу.
“Де ти став, баран тупорилій?!“ – гаркнув, для цього навіть зупинившись та відчинивши двері. Після цього з відчуттям виконаного обов’язку поїхав.
“Ці дороги, бл… як тут проїхати“, “Ці двері, бл.., ледве відчиняються“– тільки й чулось.
“Чого такий дорогий проїзд?“ – поцікавився хтось із пасажирів.
“Бо недешевий“– буркнув водій.
Тут уже я не витримала: “Ціни підвищилися, а сервіс – ні. Чому так?“
Водій так глянув, що я аж злякалася. Ну, думаю, чого доброго, з маршрутки почне виганяти. Але чоловік лише відповів: “Давайте я промовчу. Сервісу захотілося. Наймайте собі мерседес, та й буде вам сервіс. Страшне підвищення, 14 гривень, ха-ха-ха“.
Проїжджали саме повз готель “Турист“там із прорваної труби на дорогу щедро лилася вода.
“О, скільки води марно пропадає. А потім водоканал каже, що грошей нема“– “перемкнувся“ водій на інше.
Черговим “тригером“ стала оплата за проїзд. У водія закінчилися дрібні для решти, і він почав нервувати. Постійно просивши пасажирів, щоби давали гроші без решти, проте дрібні були далеко не у шкірного.
“Ось, тримайте, – простягла дрібниця одна з пасажирок. – Я сама працюю в магазині, тож знаю, що це таке, коли нема решти“.
Та все ж таки більшість розраховувалася купюрами по 20 гривень.
“І що тепер робити, – пробурмотів водій. – Починається той же дурень, що й раніше“.
Очевидно, він мав на увазі період, коли проїзд у маршрутках коштував 7 або 9 гривень. Тоді також треба було “заморочуватися“ з видачею решти.
А мені ось подумалося: встановили б у маршрутках валідатори, то й не було б такої проблеми. Люди собі спокійно розраховувалися б і не чіпали водія.
Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber |
Сьогодні, 22:17
0
90
[ad_2]
Source link