“Дніпро Оперативний” – Дніпрянам рекомендують переходити на електроопалення | Новини Дніпра

168

Ресурсів на забезпечення опалювального сезону у Дніпрі вистачає, і до нього вже активно готуються. Крім того, розповідають у міськраді, є спосіб суттєво знизити витрати на оплату тарифів зимою. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний” із посиланням на “ДніпроTV“.

“Ось за мою двокімнатну квартиру в січні минулого року було чи 4700 чи 4600. У лютому 4700, ось тільки у березні близько трьох тисяч. Так це опалення централізоване, а також крім цього електрика. Тому що я включала масляні радіатори. А цього року, січень – близько двох тисяч електрики, до яких входило опалення, водонагрівач, загалом усі”, – розповідає дніпрянка Тетяна Затравкіна.

Саме завдяки переходу їхнього будинку на електричну систему опалення, розповідає пані Тетяна, їй вдалося зекономити чимало грошей. Минулий опалювальний сезон, каже жінка, вийшов найдешевшим та теплішим.

“Ось на кухні у мене без конвектора, ось він умикається, нагрівається, йде тепле повітря. Мені було дуже зручно. Тому що при централізованому опаленні температура була, коли 16 градусів, іноді 18. Було холодно, і я постійно включала масляний обігрівач. А із цими панелями було дуже добре”, – каже Тетяна.

Цей будинок минулого року відмовився від централізованої системи опалення, підготував електромережі та створив власну більш енергоефективну систему. Як каже голова правління ОСББ – раніше через перебої в роботі котельні, їхній будинок зимою міг мерзнути тижнями. Проте тепер – проблеми зникли.

“На електроопалення витрати із двох частин складалися. Це заміна стояків, на один під’їзд це десь 40 тисяч гривень. А перехід окремої квартири коштував десь у районі 15-20 тисяч гривень. Стояки ми замінили за рахунок ОСББ, а всі роботи після лічильника – мешканці виконували за власний рахунок”, – каже голова правління ОСББ Олексій Косоногов.

Нову систему опалення мешканці успішно протестували минулого року. Наразі готуються до наступного.

“Ніяких нарікань ні у голови правління, ні у співвласників немає, тому ми можемо сказати, що це такий кейс, який ми можемо масштабувати, як для будинків у яких уже відключається центральне опалення, це у таких малоповерхових будинках. Єдине, що ми можемо сказати – обов’язковою умовою встановлення подібних систем є ремонт чи заміна електромереж, саме центральних у будинку, для того, щоб не було перенапруження”, – каже Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи Департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.

Доречно містянам стане також програма співфінансування. Тож якщо у вас виникла ідея перейти на електричну систему опалення, у міськраді радити – звертатись до Департаменту з питань самоорганізації населення.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі дівчина у неадекватному стані хотіла зістрибнути з крыши.[ad_2]

Source link