“Дніпро Оперативний” – сучасні паралелі до 90-х роковин Голодомору-геноциду в Україні

262

Щороку в 4 суботу листопада вшановують пам’ять жертв жертв геноциду та політичних репресій українського народу. 2022 року дата випадає на 26 листопада.

Про злочини радянської влади та повторний геноцид у 21 столітті Відкритий поговорив із начальником відділу Музею опору Голодомору Валентином Рибалком та заступником директора Олександром Сухомліном.

У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні у реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після організації Голодомору-геноциду на території України Росія робить новий геноцид – війною. Зараз українська нація мужньо чинить опір набагато більшому ворогові. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сили для подальшої боротьби, заявляють у Музеї опору Голодомору.

«Ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом та холодом, залякування, депортації», – пояснив начальник відділу Музею опору Голодомору Валентин Рибалко.

Валентин Рибалко

«Ми не можемо порахувати точну кількість жертв. Хтось помер у перші місяці 33-го, хтось восени 33-го від недоїдання та одержаних хвороб. Також різні цифри, які нам щороку озвучують громадські організації, політики, науковці – вони спричинені різними методиками підрахунку. Наприклад, є думка, що слід вважати і тих, хто народився протягом 1932-1933 років. На міжнародному рівні озвучуються цифри від чотирьох до шести мільйонів жертв. А з підрахунками ненароджених поколінь кількість сягає навіть 10,5 млн.», – розповів заступник директора Музею опору Голодомору Олександр Сухомлін.

Олександр Сухомлін

Олександр Сухомлін

Музей опору Голодомору ініціює вшанування пам’яті жертв геноциду в Україні 1932-1933 років. 26 листопада на Привокзальній площі біля «Поклонного хреста» жертв Голодомору та політичних репресій буде покладання квітів о 10:00.

Докладніше про геноцид 1932-1933 років дивіться у відео.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого до Фейсбукущоб першими дізнаватись про важливі події у Дніпрі.

Джерело https://opentv.media/vechernij-presstsentr-sovremennye-paralleli-k-90-j-godovshhine-golodomora-genotsida-v-ukraine



[ad_2]

Source link

" " " "