“Дніпро TV” – Михайло Подоляк прокоментував таємний указ про позбавлення громадянства Геннадія Корбана – Новини Дніпра

154

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі радіо “НВ” прокоментував таємний указ президента щодо позбавлення голови штабу оборони Дніпра Геннадія Корбана українського громадянства. Про це повідомляє телеграм-канал Гачок.

Він пояснив, що не причетний до цього і зазначив, що не має права коментувати укази щодо індивідуальних даних.

“Усі укази, які стосуються персональних даних, а це укази про набуття або позбавлення громадянства, не коментуються нами. Це може зробити той, хто набув або втратив громадянство чи його представники.“, – зазначив Подоляк.

Сам скандал навколо позбавлення громадянства та дискусію щодо указу він оцінив негативно.

“Особливо я дуже негативно оцінюю подібний рівень комунікації, і ось цю традицію теорії змови: вкидання через анонімні телеграм-канали з коментарями, конспірологію – все, що ми бачимо в цьому кейсі. Держава працює за жорсткими правилами, якщо не можна коментувати все щодо особистості та її прав, то не потрібно хайпувати у цьому. Після того, як були відповідні заяви того ж пана Корбана, потрібна комунікація з боку правоохоронних органів.“, – сказав він.

Михайло Подоляк заявив, що потрібно позбавлятися від компроматної складової і в політиці, і в медіа.

“Потрібно відмовлятися від цих зливів: через анонімку, через бот-ферми. Треба безпосередньо виходити. Зрозуміло, коли закритий указ — він не друкується, бо вони стосуються приватного життя людей. Після того, як це є публічний простір і є позиція пана Корбана , потрібно, щоб правоохоронні органи паралельно виходили і давали вже пояснення, мотивації. Усі. Тоді ця система працюватиме. Ми маємо навчитися працювати прозрачно та за правилами”– повідомив Подоляк.

Крім цього, Подоляк прокоментував, як відсутність в Україні Корбана вплине на обороноздатність Дніпра.

Місто Дніпро — набагато більше, ніж конкретні окремі особистості. Там є і ОВА, і є дуже неганий голова області Резніченко, є дуже неганий мер міста пан Філатов. Я думаю, що Дніпро, як будь-яке інше місто в Україні, фактично 150 День війни абсолютно готові, щоб вести ефективні оборонні дії”, – вважає Подоляк.

Подоляк також прокоментував нове звернення конгресумен Вікторії Спартц, у якому вона відреагувала на позбавлення громадянства Геннадія Корбана. Зокрема, за словами Спартца, президент Зеленський має дати відповідь українському народу, чому голова ВП Андрій Єрмак створює диктатуру, прикриваючись війною.

Я не розумію, навіщо під час війни масштабувати локальні конфліктні ситуації, які мають деяке компроматне окраслення. Мені не дуже зрозуміло, чому постійно необхідно втручатися у внутрішні справи України. Ми не можемо, наприклад, втручатися у політичні справи США. Це масштабування саме локального. Сторона пана Корбана має проговорити, у чому претензії до нього, чому за законом було зроблено те, що зроблено і чому його не допущено на територію України, тому що це стосується його персональних даних, після чого хтось із правоохоронних органів прокоментує це. Я не бачу підстав, щоб хтось втручався на рівні конгресу США, я не думаю, що треба продовжувати демонізувати пана Єрмака. цьому шляху, тому що це шлях у нікуди”– сказав він.

За словами Подоляка, є зони відповідальності конкретних галузевих людей.

“Є питання до пана Корбана. Можливо вони неправильні. У нього є адвокатська група, яка може чітко заявити, мовляв, у нас такі претензії до держави Україна. З іншого боку, є представники міграційної служби, вони нададуть свої пояснення, у чому претензії до пана Корбана. Якщо це потрібно робити у публічному просторі. Загалом це традиція України масштабувати маленькі кризові ситуації. Але в нас війна, потрібні поставки зброї”– Заявив Подоляк.

Source link