dumskaya.net – Звідки взялися найвідоміші слова та фрази з війни?

232

“Слава Україні!”

Ми звикли пов’язувати національне гасло «Слава Україні!» з ім’ям Степана Бандери. Його історія розпочалася на початку Другої світової війни. Його використовували як пароль-вітання члени Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА). У 1949 році радянська влада заборонила використовувати це гасло.

Гасло відродилося на початку 1990 року, коли його вигукували на мітингах на підтримку незалежності України разом із закликами: «Слава нації! Смерть ворогам! та «Україна понад усе!». А з 2018 року гасло «Слава Україні!» став офіційним вітанням у ЗСУ та поліції.

«Доброго вечора, ми з України»

Історія цієї фрази розпочалася у жовтні 2021 року, коли молоді музиканти з Кременчука випустили композицію з текстом: «Доброго вечора, ми з України». Нині уривок із пісні використовують як неофіційне військове вітання. А все завдяки харизматичному миколаївцю Віталію Кіму: зі слів «Доброго вечора, ми з України» він традиційно починає відеозвернення до українців із перших днів війни.

“А я зараз вам покажу …”

І смішно, і сумно — такі емоції викликає уривок із промови білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Фраза виголошено 11 березня на переговорах Лукашенка з Путіним: «А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад… І якби за шість годин до операції не було завдано превентивного удару… я зараз покажу карту, я приніс…». У результаті ця «дипломатична» мова стала виразом-насмешкой, яке використовують у різних контекстах, особливо анекдотах.

«Геть з України, москаль некрасивий!»

Ця фраза – з монологу Андрія Данилка в образі балерини Белли Куценко, сказаного у 2004 році. Але напад росії зробив її несподівано актуальною. Друге життя їй подарувала іронічна композиція молодої української співачки із приспівом: «Геть! Геть з України, москаль некрасивий!».

“Російський військовий корабель, йди на …”!

Відповідь прикордонника з острова Зміїний, який не здався і надіслав російський військовий корабель у потрібному напрямку. Фраза стала історичною, символізуючи відвагу українського народу. Сказано в перший день війни. 24 лютого, а 14 квітня флагман російського флоту пішов на дно. Ця фраза надихнула художників створення поштової марки.

«Покладіть насіння собі у кишені…»

Фраза, якою безстрашна мешканка Генічеська Херсонської області зустріла російського окупанта 24 лютого: «Ви прийшли на нашу землю! Якого ви прийшли зі зброєю до нас!? Покладіть хоч насіння у кармани свої, щоб проросли соняшники, коли вас уб’ють».

«Батько наш – Бандера, Україна – мати»

Насправді це слова з тексту української пісні про тяжко пораненого бійця, якого оплакує мати. Автор та рік створення тексту, на жаль, невідомі. Вперше пісню ми почули у березні 2019 року у виконанні священиків із Івано-Франківська. А восени 2021 року школярі ініціювали флешмоб у соціальній мережі із закликом виконати пісню:

Батько наш Бандера, Україна мати,

Ми за Україну пiдем воювати!

Сьогодні українці співають її родичами з росії, які вважають, що в Україні живуть «фашисти», «націоналісти» та «бандерівці».

«Все буде Україна!»

Ще один національний девіз українців. Його авторка – журналістка та письменниця Олена Степова. У 2014 році хоробрий жінка пережила російську окупацію Донбасу. Будучи очевидцем того, що відбувається, вона записувала важливі події в блог, закінчуючи кожну історію словами надії: «Все буде Україна!».

Військово-польовий словник

Бандерівське смузі українська версія “коктейлю Молотова”.

Бандеромобіль жартівлива назва будь-якої української військової техніки.

Квітка вибухи на російських військових об’єктах, які пропагандисти називають «бавовнами», що співзвучно з українською назвою тканини «бавовна» — «бавовна».

Мотиліга знищена російська техніка.

Мордор і орки назва вигаданої країни та злих істот із книг Джона Толкіна «Володар кілець». У наших реаліях Мордор це країна-агресор, а орки це російська армія.

Нові українські фразеологізми

Як долар у Росії – щось нереальне та примарне.

Немов Арештовича послухати заспокоїтись.

Чорнобаїти робити те саме без результату.

Макронити – обіцяти щось марно.

Наволонтерити зробити щось неможливе.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram канал! Новини, фоторепортажі та історичні факти про Одесу.

Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.



[ad_2]

Source link

" " " "