Galka.if.ua – Цьогоріч на Прикарпатті від домашнього насильства постраждало 47 чоловіків

33

Протидія домашньому насильству є одним з пріоритетних напрямків діяльності поліції. На спецлінію 102 продовжують надходити повідомлення про факти вчинення домашнього насильства. Поліціянти реагують на кожне звернення, документують правопорушення, проводять превентивну роботу та надають допомогу.

На 15 вересня 2022 року мобільна група здійснила 930 виїздів на повідомлення про домашнє насильство, вчинене в обласному центрі. Як свідчить статистика, із загальної кількості таких звернень підтверджується приблизно третина. За кожним таким фактом поліцейські провели перевірки, за результатами яких правопорушники були притягнуті до відповідальності.

Загалом у поточному році складено 361 адміністративний протокол за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статті, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесено 216 термінових заборонних приписів щодо кривдників, а слідчими розпочато 19 кримінальних кримінальних.

Усього від домашнього насильства постраждало: 322 жінок, 47 чоловіків та 122 дітей, інформує “Галка” із посиланням на поліцію області.

Для ефективної протидії цьому негативному явищу співробітники мобільної групи протидії домашньому насильству спільно з соціальними службами проводять перевірку сімей, які потрапили у складні життєві обставини та в яких вже були випадки сімейного насильства. Під час таких візитів поліціянти та соцпрацівники цікавляться ситуацією в сім’ї та її потребами, перевіряють умови проживання, сумлінність виконання батьківських обов’язків, долю дорослих у вихованні, розвитку та навчанні дітей.

Спілкуючись із громадянами, які потрапляли до обліку домашніх кривдників, правоохоронці завжди наголошують на необхідності дотримання чинного законодавства та роз’яснюють адміністративну та кримінальну відповідальність.

Поліціянти Івано-Франківщини закликають громадян не замовчувати факти домашнього насильства та інформувати про це відповідні компетентні органи. Подолання проблеми вимагає оперативного реагування та скоординованих дій усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії та запобігання домашньому насильству.


Приєднуйтесь до “Галки” у Telegram, Instagram та Viber – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!

Source link