Galka.if.ua – Концентрація нафтопродуктів у Дністрі зменшується, але вони потрапили у Лімницю

111

Як раніше повідомлялося, внаслідок потрапляння нафтопродуктів у річку Дністер на території Львівської області було зафіксовано загрязнення, а саме появу на поверхні річки в районі міста Галич масляних плям.

За результатами досліджень проб води встановлено, що концентрація нафтопродуктів є на рівні 11 мг/дм3, що вище за гранично допустиму концентрацію понад 200 разів. Через підйом рівня води у Дністрі відбулося також забруднення річки Лімниця, правої притоки Дністра.

Про це повідомила голова ОДА Світлана Оніщук, інформує “Галка”.

27 грудня фахівцями відповідних служб були повторно відібрані проби поверхневих вод річки у м. Галичі та с. Нижній. Отримані результати підтверджують значне зменшення загрязнення. Так, на нар. Дністер у м. Галич концентрація нафтопродуктів зменшилася у 30,5 разів і перевищує норму лише у 4,2 раза, у с. Нижня концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 рази і перевищує норму в 7,6 разів.

Щодо загрязнення Лімниці, то слід зазначити, що за зовнішніми ознаками спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша у порівнянні з минулим часом. Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збирання нафтопродуктів.

Наразі проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із загрязненням річок Дністер і Лімниця, здійснюються заходи для зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля.

Джерело https://galka.if.ua/kontsentratsiia-naftoproduktiv-u-dnistri-zmenshuietsia-ale-vony-potrapyly-u-limnytsiu/

Source link