Galka.if.ua – Лазановський та “Грінджолі” переспівали пісню УПА

186

Переможець “Голосу країни” Сергій Лазановський I RIDNYI та представники України на “Євробаченні-2005” GREENJOLLY випустили спільну пісню “Засинає чорний ліс”, яка є уособленням повстанського руху українського народу.

Читайте також: Лазановський вирушив у паломництво, щоб допомогти онкохворим діткам (ФОТО)

“Засинає чорний ліс” – маловідома пісня УПА, якій уже понад 70 років. Вона розповідає про партизанську боротьбу українського народу проти радянської системи, що відбувалася і на теренах Івано-Франківщини, звідки Lazanovsky I RIDNYI та GREENJOLLY родом. Саме село Посіч, яке розташоване за кілька кілометрів від Івано-Франківська, стало епіцентром повстанського руху, звідки та починається так званий Чорний ліс. Він веде аж до Карпат, де були криївки партизанів УПА, пише ТСН.

Ідейним вдохновителем створення цієї пісні став Роман Калин (GREENJOLLY). Говорити, що він співав її ще зі старших класів та навіть не знає, яким чином пісня з таким глибоким сенсом потрапила до репертуару концертів у дворі.

“Це були далекі 80-90 роки, ми у дворі часто з друзями збирались та співали різних пісень під гітару, серед яких була і “Засинає чорний ліс”… Не знаю, хто нам показав цю пісню, звідки вона взялася, та ми завжди її співали. Вже країна була на руїнах Радянського Союзу, і таким чином ми висловлювали свій протест проти радянської системи, яка діяла на той час”, – поділився лідер GREENJOLLY.

Певним штовхачем до створення нового, сучасного звучання цієї пісні для Романа Калина стало російське повномасштабне вторгнення, адже вперше за 15 років діяльності, як саундпродюсер, він мав годину на створення пісні для себе.

“Ідея створити нове, сучасне аранжування на цю пісню у мене з’явилася у перші дні повномасштабного вторгнення. У ці дні ніхто не знав, що буде далі, артисти, з якими я працюю як саундпродюсер, тимчасово поставили діяльність на “стоп”, я перевіз студію додому та зрозумів, що нарешті маю час зробити пісню для себе. Адже останні 15 років я працюю як музичний продюсер інших артистів, зокрема і з Lazanovskyi I RIDNYI, та за цей час для себе, як для творчої одиниці GREENJOLLY, я створив тільки одну пісню – “Літи, немов птах”, де були мої роздуми щодо подій Революції Гідності”, – зазначив Роман Калин.

Своєю чергою Lazanovskyi I RIDNYI розповів, що був у пошуках нового творчого матеріалу та звернувся до свого саундпродюсера з ідеєю дати нове життя іншій пісні, проте знайшлися ті, хто його випередив.

Знімання кліпу на трек “Засинає чорний ліс” відбулося у тематичному місці – Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту, до якого безпосередньо і веде цей Чорний ліс.

Пропонуємо також переглянути відеоподкаст “Франківські теревені” із Сергієм Лазановським.

Source link