Galka.if.ua – На Прикарпатті виявили підвид штаму коронавірусу “Омікрон”-BA.2

56

У 12 прикарпатців працівники референт-лабораторії у Києві виявили підвид штаму “Омікрон” – ВА.2. Усього досліджували 15 зразків.

Про це Суспільному повідомив директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчукпередає Галка.

“Оці всі підтипи нові мутованого “Омікрону”, які зараз є, вони характеризуються більшою агресивністю — швидше передаються від інфікованого людини до здорового. Додаткових клінічних симптомів поки що я не зустрічав. У всіх пацієнтів симптоми — як за попередніх штамів вирусу”, — говорить Руслан Савчук.

За його словами, за минулий тиждень, з 8 до 14 серпня, у порівнянні з попереднім, кількість випадків COVID-19 в області зросла на 30%. Найбільше інфікованих коронавірусом медики виявляють у Івано-Франківському, Калуському та Надвірнянському районах.

“Люди повертаються із-за кордону. Ми бачимо, що в окремих європейських країнах реєструють випадки COVID-19 з новими штамами. Це може бути пов’язане із міграцією населення. Ми забули про маски в громадських місцях. Ніхто ж сьогодні категорично їх не скасовував, вони потрібні. Рекомендую надалі дотримуватися дистанцій, а це все сьогодні є порушено. Якщо такими темпами йти, то ми, аналізуючи минулі тижні, рухаємось у бік збільшення захворюваності”, — каже Руслан Савчук.

У терапевтичному відділенні центральної міської лікарні в Івано-Франківську зараз перебувають 19 пацієнтів із COVID-19. Троє з них потребують кисневої підтримки, каже лікарка. Лариса Кушнірік. За її словами, хворі, яких лікують у відділенні, вакциновані, отже ніхто з них не перебуває у тяжкому стані.

За останні дві тижні почався приріст коронавірусу. До цього практично не було у нас пацієнтів із COVID-19. Упродовж пів року, навіть більше, хворих були одиниці. Коронавірус зараз протікає у найлегшій формі. Пневмоній є набагато менше, ніж було рік тому. Є підвищення температури до 39-40°C, біль у горлі. Можливі діарея, тошнота, інтоксикація, але пацієнти у легшій формі переносять хворобу”, — розповідає Лариса Кушнірик.

Директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслан Савчук прогнозує, що, ймовірно, після початку навчального року кількість випадків інфікування коронавірусом зростатиме. Отже, окрім дорослих, радити вакцинуватися і дітям від 12 років.


Приєднуйтесь до “Галки” у Telegram, Instagram та Viber – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!

Source link