Президент України Володимир Зеленський у виступі перед учасниками “Групи двадцяти” представивши пропозиції України щодо досягнення миру з Росією, які передбачають 10 пунктів.
Про це йшлося у виступі Зеленського, пише УП.
“Щоб звільнити всю нашу землю від рашистів, нам доведеться воювати ще якусь годину… Воювати! Але якщо перемога все одно буде за нами, і ми в цьому впевнені, то чи не варто спробувати реалізувати нашу формулу світу, щоб все ж таки зберегти тисячі життів і вберегти світ від нових дестабілізацій?
Ось чому я хочу уявити наше бачення шляху до світу – як його реально досягти. І не лише для нас, а й для всіх вас, ваших союзників та партнерів”, – сказав президент.
За словами Зеленського, є набір рішень – і він хоче, щоб розмова про це була публічною, а не залагоджувальною, “щоб це обговорювалося конкретно, а не широкими мазками”.
Український лідер прагне, “щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо на основі Статуту ООН та міжнародного права, а не “абіяк”.
“Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенитетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями.
Очевидно, що словами Росії довіряти неможливо, і не буде жодних “Мінських – 3”, які Росія порушить одразу ж після укладання.
Якщо ж відповідних дій для відновлення світу не буде, то це означає, що Росія просто хоче вкотре обманути всіх вас, обманути світ і заморозити війну саме тоді, коли її поразки стали особливо відчутними.
Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Упевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну”, – наголосив Зеленський.
Пропозиції України передбачають таке:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених та депортованих.
- Виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ та припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
Шкірному пункту український лідер присвятив окрему увагу.
Зеленський зазначив, що вже є позитивний досвід експортної зернової ініціативи, до якої залучені з одного боку – Україна, Турція та ООН, а з іншого боку – Росія, Турція та ООН.
На його думку, подібно до цього може спрацювати виконання кожного з зазначених пунктів, де сторонами можуть бути різні держави, які готові взяти на себе лідерство у тому чи іншому рішенні.
Зеленський у своїй онлайн промові на саміті Групи двадцяти кілька разів назвав її G19, натякаючи, що Росію варто виключити.
[ad_2]
Source link