“Ізбірком” Одеса – Громади Одещини можуть втратити мільйони освітньої субвенції :: Ізбірком :: Головні події Одеси

82

(Фото: Олександр Лончак/Facebook)

Громади Одеської області через неквапливість із використанням грошей державної субвенції на освіту можуть втратити мільйони гривень.

Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної військової адміністрації Олександр Лончак.

За його словами, лише в одному Березівському районі невикористаними залишаються 20,7 мільйона гривень освітньої субвенції.

“Маючи широкий спектр напрямків та можливостей для використання залишків освітньої субвенції, місцева влада не поспішає їх використовувати для покращення матеріальної бази закладів освіти, підвищення якості та безпеки освітнього процесу. Ба більше, у нас залишки переходять рік у рік. Проте у 2023 ця “мандрівка” закінчиться. Кошти просто анулюють на рахунках”, – наголосив він.

Голова департаменту зазначив, що у Березівському районі найгірша ситуація у Ширяївській територіальній громаді, де невикористані 4,2 ​​мільйона гривень. Власне Березівська міська громада не використала досі 4,7 млн ​​грн, Коноплянська – 2,6 млн грн, Великобуялицька – 2,1 млн грн, Андрієво-Іванівська – 1,7 млн ​​грн, Розквітівська – 1,3 млн грн, Петровірівська ТГ – 1,2 млн. грн.

“Чому мовчить педагогічна та батьківська громадськість, місцеві депутати? Люди, ви розумієте, що держава вам дає кошти на догідну оплату праці вчителів, на гідні умови навчання дітей, а чиновники на місцях бездіють! Колеги, не шкодуйте коштів на премії вчителям, які працюють у непростих умовах воєнної години. Проаналізуйте, хто справді заслуговує на мотивацію та підвищення. Обов’язково простимулюйте!”, – наголосив Олександр Лончак.

Також посадовець нагадав, що на 2022 рік з Державного бюджету на оплату праці педагогічних працівників Березівському району було передбачено освітню субвенцію на суму 362,7 млн ​​грн. На 1 листопада касові витрати з освітньої субвенції склали 290,7 млн ​​грн. (80,1% від запланованих). Залишок невикористаних коштів до кінця поточного року на 2 місяці становить 72 млн грн, які громада може просто втратити.

Зазначимо, що проблема невикористання грошей субвенції на освіту не є новою для Одещини. Так у грудні 2021 року Державне казначейство України нарахувало на рахунках місцевих бюджетів 6,8 млрд. грн. невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, з яких в обласному бюджеті Одеської області – 106,8 млн. грн., а в бюджетах громад Одещини – 637,2 млн. грн.

Також слід зазначити, що бюджет Одеси, який нещодавно ухвалив виконавчий комітет і має погодити міська рада. не враховує субвенцію на освіту взагалі. Як пояснила директорка департаменту фінансів міської ради Світлана Бедрега, так сталося через те, що Міністерство освіти поки що не в змозі спрогнозувати, скільки коштів треба витратити.

Між тим школи Одеси, поки електроенергія подаватиметься безперервно, працюватимуть у звичному режимі, а на випадок відключень, вони вже мають попередній графік для забезпечення дистанційного навчання.Source link