“Ізбірком” Одеса – Одеські кінематографісти вимагають вигнати оператора фільму, який демонструють на фестивалі у москві, зі спілки (оновлено) :: Ізбірком :: Головні події Одеси

285

(Фото: із сайту студії “Тур де фор”. Наталія Князєва та Сергій Колбінєв)

Одеське відділення національної спілки кінематографістів України заявило, що її члени глибоко обурені зрадницькою поведінкою оператора Сергія Колбінєва і категорично наполягають на неможливості перебувати з ним, як мінімум, у єдиній творчій середовищі.

Про це йдеться у заяві спілки, оприлюдненій у Facebook.

“Наче грім серед ясного неба прозвучало сьогодні, 28 серпня 2022 року, здавалося б, рутинне повідомлення руської преси про те, що у так званому «міжнародному кінофестивалі» на москві, та ще й під керівництвом сумнозвісного покидька нікіти михалкова, та ще й у спеціальній програмі «РуZський слід» (?!!) бере участь фільм «Кротка», створений у якомусь невідомому приватному закладі кількома мешканцями Одеси. А до того ж, одним із тих, чиє прізвище тричі згадується у титрах цієї стрічки (співавтор фільму, оператор та актор-виконавець) – виявився… Сергій Колбінєв, який входити до складу членів Національної спілки кінематографістів України”, – йдеться у заяві.

Сергій Колбінєв – оператор-постановник. Працював на Одеській кіностудії, є співзасновником кіностудії Cinemastudio.

Втім це не єдина фамилия, яка зацікавила у цьому фільмі одеських журналістів та пересічних містян. Справа в тому, що серед акторів, залучених у кінострічці, фігурують Вікторія Вугельман та Давид Вугельман. Люди з відповідними іменами та прізвищами фігурують у багатьох декларація заступника Одеського міського голови Павла Вугельмана як дружина та син.

Окрім родичів віцемера та оператора у створенні картини “Лагідна” (“Кротка”) брали участь: кінорежисерка Наталія Князєва та актори одеської студії-театру Tour de Force також у стрічці лунає одеського композитора Стаса Михайленка. У провідних ролях знялися Сергій Марков, Любов Агріст, Сергій Колбінєв, Тетяна Зенкова, Андрій Волков, Валерія Виноградова, Ганна Волошина.

Однак, якщо у студії наполягають, що виступають за збереження “на Україні Великої класичної культури” та зазначають, що фільм подавали на кілька фестивалів ще минулого року, то московський лише один із них, то композитор, натомість, обурився та заявив, що стеснятися участі у створені картини. Стас Михайленко зазначив, що кінострічку почали знімати ще 12 років тому і саме тоді він співпрацював із Tour de Force.

Зазначимо, що президентом цього кінофестивалю у Москві є нікита міхалків, російський режиссер, відомий своєю підтримкою політики путіна та війни в Україні.

12:01 Дружина віцемера Одеси Вікторія Вугельман признала, що брала участь у зйомці фільму, проте наголосила, що вони із сином працювали у картині два роки тому, тож ніякого відношення до демонстрації стрічки на фестивалі в москві не мають.

Тим часом, раніше, президентська рада Всесвітнього клубу одеситів ухвалила відставку віце-президента клубу Валерія Хаїта – координатора та автора ідеї проведення в Одесі Міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля.

Крім того, як повідомили у Всесвітньому клубі, організація вийшла зі складу засновників Премії Бабеля, а її координатор Валерій Хаїт заявив про припинення проведення цієї Літературної премії.

У липні вицепрезидент Всесвітнього клубу одеситів Валерій Хаїт заявляв, що вважає рішення Одеського муніципалітету про припинення співробітництва із клубом хибним.

За два дні до того Одеський міський голова Геннадій Труханов повідомив, що Одеський муніципалітет припинивши співробітництво із Всесвітнім клубом одеситів через російських письменників серед членів журі та лауреатів премії Ісаака Бабеля.

Йдеться про ситуацію, коли дипломантом премії Ісаака Бабеля-2022 став росіянин Лев Усікін зі своїм оповіданням “Марки”, а серед лауреатів премії двоє росіян: Тетяна Хохріна – за цикл “Малахівські оповідання” та Григорій Ряжський за оповідання “Ідіотик”, поділили третє місце.

І це був уже не перший випадок, коли премію отримували прихильники “російського світу”. Наприклад, минулого року цю премію отримав російський письменник Денис Гуцько. Він уже тоді був відомий своєю прихильністю до діючого режиму в російській федерації, критикою Збройних сил України та акцій протесту в Росії проти дій чинного політичного режиму в цій країні.

[ad_2]

Source link

" " " "